"BCCode: 124" Mavi ekran hatası

OrTiKaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaslar. Ben oyun oynarken bilgisayar donuyor ve rest atmadan düzelmiyor. Reset attip güvenli modda baslattim karsıma bir mavi ekran hatası cıktı.

Kod:
Sorun imzası:
  Sorunlu Olay Adı:    BlueScreen
  OS Sürümü:    6.1.7601.2.1.0.256.48
  Yerel Kimlik:    1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
  BCCode:    124
  BCP1:    0000000000000000
  BCP2:    FFFFFA80048C6038
  BCP3:    0000000000000000
  BCP4:    0000000000000000
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
  C:\Windows\Minidump\052814-22261-01.dmp
  C:\Users\Xbox 360\AppData\Local\Temp\WER-64646-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
  Windows 7 Gizlilik Bildirimi - Microsoft Windows

Bu neden yapiyor ? Öncedende acmistim bu konuyu arkadasın biri sogutucu al düzelir dedi. 90 liraya coolar master t4 aldm gene düzelmedi. Ekran kartı güc kaynagı harddisk ve ısıdan değil.

Ekran kartı güc kaynagi ve sogutucuyu yeni aldım sıfır. Harddiskide bad sector taraması yaptırdım, full yeşil çıktı hiç bir sıkıntı yok. RAM'den, işlemciden ve anakarttan süpheleniyorum. Acaba sıkıntı neydedir? Şimdiden teşekkürler. Bu arada ramleri memtes86 ile aksam 9'dan, sabah 6'ya kadar bıraktım sonra kapadım error 0 yazıyordu. Devam ettirmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef gene aynısı oldu son çare olarak windows 8.1.1 indireceğim size zahmet link varsa link atabilirmisiniz sanki önceden bu forumda görmüstüm windows 8.1.1 indirme linkini ?

Windows 8.1'i buldum ve indirdim. İndirdiğim iso dosyasının içindekileri flasha attım ve pc'ye takıp reset attim. Açılırken f8 tusuna bastım. Flash'ı seçtim. Windows 8'in kurma işlemi basladı.

Fakat söyle bir sıkıntı var. Install dediğim zaman yerel disk c yada d gözükmüyor. Browse'ye tıladığımda hata veriyor ve biçimledireceğim yada windows'u kuracağım yer gözükmüyor. Bios'tan ayar mı gerekli ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bıos default edip dene, eğer olmuyorsa AHCI olarak biostan seçip secureboot disable yapın. Uefi mode olarak kur. IDE olarak seçip Uefi mod yerine legacy mode seçip diskleri görebilirsin, yanlız gördüğünde disklerin hepsini silmen lazım (önemli dosyan varsa linux live ile yedeklerini başka bir yere al).

Sonra tekrar 1. dediğim yani UEFİ mode seçili AHCI seçili halde atmayı deneyin, disk ham olarak gözükecektir onları istediğiniz biçimde biçimlendirip formatı atabilirsiniz.

Hallettim Windows 8.1i attım bütün güncellemeleri yaptım sorun ortadan kalktı oyun artık donmuyor ve mavi ekran sorunu olmuyor bilseydim bosuna sogutucuya para vermezdim :)

Yeni klasör.rar yandex.disk'e yükledim abi bi bakar mısın sana zahmet
HDTUNE error scan yapın sonucu paylaşın. Healt ile birlikte sonucu paylaşın.
İşlemcinde sorun olabilir. Aida64 ile sıcaklıkları kontrol edin.
Win7'den vazgeçip güncel bir OS'a formatlayın.

HDTUNE error scan yapın sonucu paylaşın. Healt ile birlikte sonucu paylaşın.
İşlemcinde sorun olabilir. Aida64 ile sıcaklıkları kontrol edin.
Win7'den vazgeçip güncel bir OS'a formatlayın.
şuan HDTUNE'yle error scan yapıyorum bitince atıcam , sıcaklıklarda bi sıkıntı yok hepsi düşük , işlemcim i7 M620 2.nesil i7 , win7 yerine hangisini tercih edersiniz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı