Beagle Yavru köpek aniden hırçınlaştı

HD4450

Kilopat
Az önce pedi kirlenmişti değiştirmek için yanına geldim. Kafesinin içine girdim ama normalden daha kötüydü. Daha dün sadece sevdiriyordu ısırıyordu, tırmalıyordu ama onları nazikçe oyun için yaptığı belliydi. Ama az önce kendi boyu 20 cm bile ya var ya yok 40 cm yukarıdaki koluma atlayıp ısırdı hırlamaya başladı. Bayağı bir hırçınlaştı birazdan veterinere götürcez. Ne olmuştur sizce?
Cinsi beagle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yavru köpekler oyunun sınırlarını, ısırıklarının acıtıp acıtmadığını bilmez. Enerjilerini atamazlarsa da bol bol ısırırlar. Siz gerekli tepkilerle eğitmeli, ısırığının acıttığını belli etmelisiniz. Normalde annelerini ısırırlar, anne de dönüp onları ısırır nasıl bir his olduğunu anlasınlar diye. Veya sürekli kardeşleriyle birbirlerini ısırır, sınırlarını o şekilde keşfederler. Sizi ısırdığında canınızın yandığını belli edecek şekilde ses çıkarmalı, hayır diyerek net bir şekilde kızmalısınız.

Farklı bir şeyden dolayı da hırçınlaşmış olabilir. Korkmuştur, bir sebepten dolayı canı yanıyordur vs onu tam bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı