Beat yapımı nasıl öğrenilir?

couza

Hectopat
Dostlar az çok kulağım var. Melodi yazmakta aşırı sıkıntım yok ancak. Bir türlü güzel drum, bas vs. yazamıyorum. Yani melodi güzelken drumlarla hiç de güzel bir rap beatine dönmüyor. YouTube'da vs. bildiğiniz ücretsiz beat yapmayı öğreten var mı? Örneğin sıfırdan dark trap beat yapımı vs. gibi videolar değil de işte Melodi nasıl yazılır? ve Drum nasıl yazılır? vs. gibi. Önerilerinizi bekliyorum.

Ben bu kanal ile kendimi geliştirmeye başladım FL'de. Dostum sana şöyle söyleyeyim. Bu iş biraz da kendi iradenle bitiyor. Temeli öğrenerek oluşturursan kendin yapmaya başlarsın. Eğer öğrenmeden denersen çok güzel ritimleri değerlendiremezsin. Tamamen kafandaki ritimi oraya geçirmelisin ki güzel beatler elde et. Drill, Ambient gibi popüler tarzlardan hangisini yapacaksan ona göre eğitim videoları mevcut. O türü de yapmadan önce zaten bilmen gerekiyor. Örnek olarak çok fazla Drill dinlemelisin ve beatlerine kulak uydurmalısın. Drill için Pop Smoke, Ambient için Travis Scott gibi sanatçılar önerebilirim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu kanal ile kendimi geliştirmeye başladım FL'de. Dostum sana şöyle söyleyeyim. Bu iş biraz da kendi iradenle bitiyor. Temeli öğrenerek oluşturursan kendin yapmaya başlarsın. Eğer öğrenmeden denersen çok güzel ritimleri değerlendiremezsin. Tamamen kafandaki ritimi oraya geçirmelisin ki güzel beatler elde et. Drill, Ambient gibi popüler tarzlardan hangisini yapacaksan ona göre eğitim videoları mevcut. O türü de yapmadan önce zaten bilmen gerekiyor. Örnek olarak çok fazla Drill dinlemelisin ve beatlerine kulak uydurmalısın. Drill için Pop Smoke, Ambient için Travis Scott gibi sanatçılar önerebilirim :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağolasın usta. Dinlemede sıkıntı yok zaten çok çok küçüklükten beri her tarzı dinliyorum rapte. Bakalım o zaman sabır lazım her işteki gibi :)

Sağolasın usta. Dinlemede sıkıntı yok zaten çok çok küçüklükten beri her tarzı dinliyorum rapte. Bakalım o zaman sabır lazım her işteki gibi :)
Aynı hayat stili be usta :) 6 Yaşımda old school dinliyordum. Şimdi ise drill, dark ve ambient tarzı beatler yaparak gelişmek istiyorum ama bilgisayar idare edemiyor. Umarım LGS'den sonra güzel bir hayata geçerim :) Belli mi olur... belki bir gün birlikte çalışırız.

LAN... Allah çarpsın aynısını yapıyordum GTA SA açııp radyoya Full 90'lı yılların hiphop şarkılarını atıyordum sonra ballaslara tarıyordum yeminle çocukluk anılarım gözüme geldi.
Biz aynı beden miyiz dostum ? :D Mehter marşı yaptığım zamanlar da vardı ama bu hiphop mükemmeldi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı