Bedava elektrik üretme fikri

Tamamiyle kendi düşüncemdi, şimdiden faaliyete geçiyorlar demek ki, çok daha ötesinde şeyler olacak hatta.
Elon musk daha çok robotlardan korunmak için yapıyormuş sanırım. Röportajında şakayla karışık söylüyordu
Kusura bakılacak bir şey yok kardeşim her şeyi bilemezsin normal. Sen aklına gelen fikri söyledin sadece.
Yanlış anlaşılmak istemediğimden söyledim :)

@Onurkurklu Hiç olur mu ya? :D 100. sayfalardan efsane oluyor. ;)
Kitabını okumak istedim biraz sıkıldım. Dedim dizisini izliyim o zaten beni çok baydı böylece ben koptum ama tekrardan okumayı deniycem.
Robotlardan önce yarı robot biziz hocam, yarı metal olacağız 😉 Hatta tamamiyle robota dönüşüm olabiliriz.
Çok doğru. İnsanlar şimdiden istedikleri gibi bebek dünyaya getirebiliyor bu zamanla evrimleşip önümüze modifiyeli insan olucak

Piezoelektrik malzeme kullanarak, örneğin insanların gün içinde çok fazla ayak basarak yürüdükleri, herkese açık (umumi) yerlerde, yerleştirilen özel bir zemin altına yerleştirilen bu piezoelektrik üreteçlerle, kolayca elektrik üretilip akülerde saklanarak bunlar küçük çaptaki elekrik kullanımında yeniden kullanılıyor, bunların uygulaması var. Araçların çok yoğun olarak geçtiği "akıllı yollar" projesi adı altında, bu özel zeminli yollardan da yine elektrik üretimi yapılmış uygulamaları yine var. Ancak üretilen bu güç hiçbir zaman güneş panellerinin konuşlandığı güneş tarlalarının elektrik üretimi veya normal elektrik santrallerinin (HES, termik, doğalgaz, gelgit, vb,) üretimi gibi çok yüksek kilowatt, megawatt düzeylerinde değildir. Örneğin nette uygulaması olan ; bir spor ayakkabı altında açılan bir oyuğa konan ayak basıncıyla bu 4'lü piezo hoparlörlerinin ürettiği AC elektrik çıkışının, DC olarak 4 adet köprü diyotla doğrultulup cep telefonu şarjında kullanımı gibi güzel bir uygulaması vardır.

Vücuttaki statik elektrikten kullanılabilir volt * amper olarak elektrik gücü elde etmek çok zordur, çünkü zaten statik elektriğin bir elektrik gücü olması durumunda, örneğin masaüstü PC'den toprak hattına kaçak olarak statik elektrik geçtiğinde, bu panoda olmazsa olmaz olarak bulunan kaçak akım rölesinin 30 mA'den fazla amper değeri geçtiğinde hemen atması gerekirdi, atmadığına göre işlem yapma (elektrik) gücü sadece sıfır veya ona çok yakın veya ihmal edilebilecek (Voltajı belki binlerce volt kadar büyük olabilir, ama volt * amper = güç çarpımında, eğer bu çarpım sıfıra çok yakınsa önemli bir güç değeri de yok demektir veya tümüyle de yok sayılabilir, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı