Bedava oyun yayınlamak için güvenilir platform önerisi

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Bedava oyun yayınlamak için güvenilir platform öneriniz var mı? Kast ettiğin şey şu oyunu yayınlamak için bir ücret ödemeyeceğim zaten oyunda bedava olacak. Geliştirdiğim küçük bir oyun var mobile uyarlayıp Play Store'da yayınlamak istiyordum fakat 25$ ödemem gerektiğini öğrendim. Steam ise daha fazla miktarda para istiyor. O yüzden verdiğim oyunu çalmayacak, ve benden ücret almayacak güvenilir bir platform var mı?

Eğer oyununuzu özgür yazılım (free software) olarak yayınlamayı düşünüyorsanız GitHub ya da GitLab üzerinden yayınlayabilirsiniz.

Ancak kaynak kodunun herkes tarafından görünmesini istemiyor, o yüzden sadece çalıştırılabilir ikili (binary) dosyaları paylaşmak istiyorsanız SourceForge sitesi en popüler platformlardan biridir.

Steam´e alternatif bir yerler arıyorsanız GOG Games´e bakabilirsiniz.

@Murat5038 Siz hangi platformu önerirsiniz? :)
Detisna'nın dediği şekilde açık kaynak olacaksa dediği platformlarda kapalı olacaksa kendi Web site açıp kendi sitesinden de yayınlayabilir. Bilindik sitelerde yayınlamak ücretli olacaktır haliyle. O yüzden tavsiye ücretlilerde bilindik siteler olur.

Detisna'nın dediği şekilde açık kaynak olacaksa dediği platformlarda kapalı olacaksa kendi Web site açıp kendi sitesinden de yayınlayabilir. Bilindik sitelerde yayınlamak ücretli olacaktır haliyle. O yüzden tavsiye ücretlilerde bilindik siteler olur.
Teşekkürler. Geliştirmekte olduğum daha büyük bir oyunum var. Onu Steam'de yayınlamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı