Bedava verilebilen oyunlar neden pahalıya satılıyor?

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Ya arkadaş, kafalar karışık şu an yeminle. :) Epic Games GTA V'ten Civilization 6'ya kadar 200-300 TL bandındaki oyunları bedavaya verebiliyorken bu oyunlar neden o zaman bu fiyatlara satılıyordu? Yani şimdi emek diyoruz, çaba diyoruz, korsan kullanmayalım etik değil diyoruz da 300 TL'lik oyunun bedavaya rahat rahat verilebildiğini görünce de insan bir kızıyor yani açıkçası. Şimdi de FM 2020 ve Watch Dogs 2 oyunları bedava oldu Epic Games'te. :) Yaraya tuz basar gibi. AC Odyssey Deluxe Edition 300 küsur TL'lere satılıyorken diğer tarafta 80 TL'ye satılıyor yani. Hadi bu kampanya tamam da demek ki verebiliyorsun. GTA 5 belki milyonlarca kişi tarafından bedava indirildi. Sonra Steam tarafı çıktı dedi ki "O oyunlar kütüphanede oynanmazsa kayboluyor." diye. Ya arkadaş, daha yüklemeye fırsatım olmadı ama oyun durduğu yerde duruyor işte. :)

300-400-500 TL civarındaki oyunlar bedava verilebiliyorsa neden bu fiyatlara satılıyor? 400 TL vermiş adam bedava kampanyasını görünce delirmiyor mu yani? Ben oyuna 400 TL versem, ertesi hafta bedava kampanyasını görsem kasanın üstüne otururum herhalde sinirden. 🤣 Mesela ben şimdi RDR 2'yi nasıl 200 TL'ye alayım? Haftaya gelmeyeceğinin garantisi ne? :) Ben demiyorum ki bütün oyunlar bedava olsun ama en azından mantıklı rakamlar olsun bari. 70-80 TL olsun tamam ama 300-400 TL nedir arkadaş? :)

Kafamda deli sorular. 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Verilen oyunlar zaten halihazırda ticari olarak ekmeği yenilmiş oyunlar. GTA 5 için şöyle bir durum var, satışlar düştüğü için bedava verildi ve oyun içi satışlara yöneldi insanlar. Watch Dogs 2'de ticari olarak bitmiş bir oyundu zaten. Yeni Watch Dogs Legion oyunu çıkacağı için önden insanları Watch Dogs serisine alıştırıp yeni oyunu satmanın peşindeler. Ayrıca Watch Dogs 2 zaten 260 TL olan bir oyun değil, Uplay üzerinde standart sürümü 53 TL'ye satılıyor.

Zengin olduğumu varsayar ve bu forumdaki herkese Cyberpunk 2077 hediye edersem, bu o oyunun bedava satılabileceğini değersiz olduğunu kanıtlamaz. O oyun üzerinden üretici firma ve satış yapan kanallar hala masraf etmiş ve para kazanmak istiyor olur.

Ayrıca Epic reklam vermek yerine, reklam bütçesini bu oyunlara ayırır ve bu oyunları da bedava veriyor olabilir. Bir oyun mağazası ve oyuncu kitlesi için daha ne kadar güzel reklam olabilir ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı