Bedelli askerliğe giderken neler alınmalı?

ahmetdemirexe

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 18 Nisan'da Amasya'ya bedelli askerlik için gideceğim. Ben biraz garantici adamım, çoğu kişi orada her şey veriliyor deniyor ama tıraş bıçağı vs. yanımda neler götürmem gerekir? Şu kesin lazım olur dediğiniz bir şey var mı? En azından bu tarz araştırma yapacak kişiler için de bir liste oluşturmuş oluruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, 18 Nisan'da Amasya'ya bedelli askerlik için gideceğim. Ben biraz garantici adamım, çoğu kişi orada her şey veriliyor deniyor ama tıraş bıçağı vs. yanımda neler götürmem gerekir? Şu kesin lazım olur dediğiniz bir şey var mı? En azından bu tarz araştırma yapacak kişiler için de bir liste oluşturmuş oluruz.

Sıradan olan ürünleri yazmıyorum onları Google araması ile bulabilirsiniz. İlk yapmanız gereken dizinizde sorun varsa doktor muayenesinde doktora dizimde sorun var diye söyleyin gerekli muayeneyi yapsın ve gerekirse komutanınıza iletirsiniz. İkincisi ayakkabınızı kesinlikle ama kesinlikle size rahat olan numarayı seçin. Yasak değilse ağrı kesici götürün ben paylaşmayı çok severim ancak kimseye ne şartlarda olursa olsun herhangi bir ilacınızı kreminizi paylaşmayın kişinin bilmediği bir alerjik reaksiyonu varsa ve sizden aldığını söylerse sizin için sorun olabilir. Amasya'ya gidecekseniz 4 mevsimi aynı anda yaşama ihtimaliniz çok yüksek özellikle güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa mutlaka güneş kremi götürün ve sağ kulağınıza özellikle üst kısmına sürmenizi tavsiye ederim. Ayrıca belki komik gelecek ama çoğunluğu beklemekle geçeceği ve bazen belirli bir alanda serbest bir şekilde oturmanıza izin verildiği saatlerce beklediğiniz durumlar için tedbirinizi alarak gidebilirsiniz.(bir arkadaşım voleybol dizliklerini pantolonunun arka tarafına yerleştiriyordu sabahları sonrasında en sert soğuk zemine bile rahat rahat oturuyordu.) Askerliğin son günlerine doğru özellikle gariban gözüken birisi parasının çalındığını söyleyip ortalığı ayağa kaldırıp sonrasında ağlarsa daha sonra oradaki uzun dönemlerden birisi de yazıktır arkadaşınıza para toplayın derse asla para vermeyin. Birincisi hiçbir komutan bu şekilde oradaki askerlerden kayıtsız para toplanmasına izin vermez ikincisi biletini kendileri alır. Bir de ne olursa olsun fiziksel veya sözlü olarak kimseyle kavga etmeyin özellikle uzun dönem olanlarla askerliğiniz uzar.

Son düzenleme:
Sıradan olan ürünleri yazmıyorum onları Google araması ile bulabilirsiniz. İlk yapmanız gereken dizinizde sorun varsa doktor muayenesinde doktora dizim de sorun var diye söyleyin gerekli muayeneyi yapsın ve gerekirse komutanınıza iletirsiniz. İkincisi ayakkabınızı kesinlikle ama kesinlikle size rahat olan numarayı seçin. Yasak değilse ağrı kesici götürün ben paylaşmayı çok severim ancak kimseye ne şartlarda olursa olsun herhangi bir ilacınızı kreminizi paylaşmayın kişinin bilmediği bir alerjik reaksiyonu varsa ve sizden aldığını söylerse sizin için sorun olabilir. Amasya'ya gidecekseniz 4 mevsimi aynı anda yaşama ihtimaliniz çok yüksek özellikle güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa mutlaka güneş kremi götürün ve sağ kulağınıza özellikle üst kısmına sürmenizi tavsiye ederim. Ayrıca belki komik gelecek ama çoğunluğu beklemekle geçeceği ve bazen belirli bir alanda serbest bir şekilde oturmanıza izin verildiği saatlerce beklediğiniz durumlar için tedbirinizi alarak gidebilirsiniz.(bir arkadaşım voleybol dizliklerini pantolonunun arka tarafına yerleştiriyordu sabahları sonrasında en sert soğuk zemine bile rahat rahat oturuyordu.) Askerliğin son günlerine doğru özellikle gariban gözüken birisi parasının çalındığını söyleyip ortalığı ayağa kaldırıp sonrasında ağlarsa daha sonra oradaki uzun dönemlerden birisi de yazıktır arkadaşınıza para toplayın derse asla para vermeyin. Birincisi hiçbir komutan bu şekilde oradaki askerlerden kayıtsız para toplanmasına izin vermez ikincisi biletini kendileri alır. Bir de ne olursa olsun fiziksel veya sözlü olarak kimseyle kavga etmeyin özellikle uzun dönem olanlarla askerliğiniz uzar.

Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı