Bedelli askerlik hk

Julimezar

Centipat
Daha fazla  
Selam, şu anlık tecil tarihim 2025, çeşitli şekillerde 1-2 sene daha ileri atabilirim. Çalışmaya başladım ileride evlilikle filan çakışmasın bir an önce aradan çıkartayım istiyorum. Şu an 123bin liradan ödeme şansım var mıdır? Ne zamana kadar yapabilirim bilen biri bilgilendirebilirse çok sevinirim. (şimdilik tek ihtiyacım fiyatı artmadan ödeme yapabilmek)

Ocak ayından önce tecil bozdurup bedelli başvurusu yapın ve ücreti bi an önce yatırın. Kesin bedelli yapacaksanız parayı bekletmenizin anlamı yok, zammın ne zaman geleceği belli olmaz. Hangi aylar aralığında gitmek istediğizi e-devlet üzerinden seçebiliyorsunuz. 12 aya kadar seçiliyordu diye hatırlıyorum, listeden son ayı seçersiniz 1 sene sonra celp durumuna göre sizi yerleştirir. E-Devlet'te gözükecek zaten hepsi.

Ocak ayından önce tecil bozdurup bedelli başvurusu yapın ve ücreti bi an önce yatırın. Kesin bedelli yapacaksanız parayı bekletmenizin anlamı yok, zammın ne zaman geleceği belli olmaz. Hangi aylar aralığında gitmek istediğizi e-devlet üzerinden seçebiliyorsunuz. 12 aya kadar seçiliyordu diye hatırlıyorum, listeden son ayı seçersiniz 1 sene sonra celp durumuna göre sizi yerleştirir. E-Devlet'te gözükecek zaten hepsi.
İşim gereği bedelli yapmam gerekiyor hocam. Yani şuan tecil boz ve başvuru yap diyorsunuz. Kura tarzı şeyler duydum çıkmaması durumunda ne oluyor acaba? Daha 3 yıla kadar erteleme ihtimalim varken bir anda 6 aylık askere gitmek durumunda da kalmaktan korkuyorum.

Kuraya kalan hiç kimseyi duymadım şu ana kadar ve en son kura olayı kalktı diyorlardı haberlerde yanlış hatırlamıyorsam, başvuran herkes illa ki alınacaktı. En fazla sonra ki celbe ata ata herkese yaptırırlar. Bu konu hakkında en net bilgiyi askerlik şubesi verir, net bir şey söylemeyeyim yine de hocam. Mutlaka şubeye sorun. Onun dışında bedelli ücreti memur maaş zammı netleştiğinde zamlanacaktır, bilginiz olsun.

Geri
Yukarı