Bedelli askerlik yapmak

472423

Decapat
Arkadaşlar merhaba ben bedelli askerlik yapmayı düşünüyorum fakat aklımda bazı sorum var bilen biri cevaplarsa sevinirim.

-Ben bedelli askerliğimi yapmak için tecilimi bozdurmam gerekecek fakat tecilimi bozduğum zaman yoklama kaçağı olarak gözükeceğimden ötürü bedelli askerlikten şartlarına uyamayacağım yani illa üniversitemi bitirmem mi gerek yoksa 1 yıl okudum fakat okulu bırakmak istediğimde okulu bırakıp bedelli yapabiliyor muyum?

Olmazsın dostum tecil bozduğun ya da bittiğinde yoklamaya tabii olursun kaçak olman için bozdurduğun ya da bittiği seneyi geçmesi lazım yani şimdi bozdurursan durum belgesinde şöyle yazar aşagıdaki yükümlü 31.12.2021'e kadar yoklamata tabidir ya da ya da tarih yazmaz direkt yoklamaya tabii yazar seninin sonuna kadar kapsar.
eğer 31.12.2021 i geçirirsen yoklama k. yazar o zaman kaçaksındır işte

Arkadaşlar merhaba ben bedelli askerlik yapmayı düşünüyorum fakat aklımda bazı sorum var bilen biri cevaplarsa sevinirim.

-Ben bedelli askerliğimi yapmak için tecilimi bozdurmam gerekecek fakat tecilimi bozduğum zaman yoklama kaçağı olarak gözükeceğimden ötürü bedelli askerlikten şartlarına uyamayacağım yani illa üniversitemi bitirmem mi gerek yoksa 1 yıl okudum fakat okulu bırakmak istediğimde okulu bırakıp bedelli yapabiliyor muyum?
Ben 32 yasinda 3 yildir kacak iken gidip bedelliye basvurmustum. Bahsettigin sartlar yeni mi?

Ben 32 yasinda 3 yıldır kacak iken gidip bedelliye basvurmustum. Bahsettigin sartlar yeni mi?

Forumda yorumda görmüştüm tecil bozulunca kaçak olarak görünüyorsunuz ben de bir ara kaçak olarak gözüküyordum üniversite ders kaydımi geç yaptığım için sonra duzelttirdim.

Olmazsın dostum tecil bozduğun ya da bittiğinde yoklamaya tabii olursun kaçak olman için bozdurduğun ya da bittiği seneyi geçmesi lazım yani şimdi bozdurursan durum belgesinde şöyle yazar aşagıdaki yükümlü 31.12.2021'e kadar yoklamata tabidir ya da ya da tarih yazmaz direkt yoklamaya tabii yazar seninin sonuna kadar kapsar.
Eğer 31.12.2021'i geçirirsen yoklama k. Yazar o zaman kaçaksındır işte.

Yani ben tecili bozdurdugum zaman bu yıl sonu içerisinde bedelli askerlik başvurusu yapabileceğim değil mi?

Kardeşim çok iyi bir karar vermişsin. İnancın olsun ven yaklaşık 3 ay önce geldim Ankara Merkez Komutanlığı Özel Koruma Taburu Yakın Koruma Bölüğü'nde yaptım askerliğimi, vallahi askerlikle alakamız yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı