Bedelli askerlik erteleme

Kronos-M-

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, aralık ayında bedelli ücret ödemesini yapmak istiyorum. Duyduğum kadarıyla sıra anca 5-6 ayda geliyormuş. Şöyle ki üniversite son sınıf olduğum için anca temmuz ayında askere gidebilirim. Haziran'da çağırdıklarında erteleme şansım var mı yoksa seve seve Haziran'da gidecek miyim?

Ayrıca düz taban rahatsızlığım var, doktora ilk gittiğimde biraz ileri seviye çürük raporu belki alabilirsin demişti. Çürük raporu bu gibi bedelli askerlik durumlarında nasıl muayene olunup alınıyor? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam. Ben Aralık 7'de bedelli olarak Manisa'ya gideceğim. Genelde temmuz ayı çıkıyormuş diye duydum. Daha çoğunlukla ocak-şubat gibi ilk aylarda herkes gitmeye çalışmakta. Tabii çıkmazsa erteleme durumu olur mu onu bilmiyorum. Askeri şubeye sormanız en iyisi olacaktır.

Bir yandan geçmiş olsun. Askerlik başvurusunda sağlık muayene raporunu aile hekiminden almanız isteniyor. e-Devlet üzerinden oradan bağlantılı aile hekiminizin onayıyla askerlik sağlık raporunuz onaylanıyor. Bu konuda da aile hekiminize gitmenizi tavsiye edebilirim.

Geri
Yukarı