Beden eğitimi öğretmeni benimle ilgilenmiyor

Biz.

Biz ailesiyle ve rehber hocasıyla görüşmesin demedik bu arkadaş bu durumda buraya yazıyorsa rehber hocasıyla görüşmek istemiyor ve okuldan kendini soyutlamış olabilir burada bize yazarak bizden fikir alıyor olabilir ben burada ilgilenip o soyutlanmış halden arınmasını insanların ona iyi davranabileceğini ve kendisinde sorun olmadığını aşılamaya çalışıyorum ve en başta da onu sorguladım ki sorun onda değilmiş.

Sen de aynaya bakarsan sorduğun sorunun cevabını alırsın emin ol.

Gerilime gerek olmadığını düşünüyorum. Hepimizin amacı yardımcı olmak. Herhangi bir sorunda da o alanda en iyisinin en uzmanının veya en iyi anlayacak kişinin çözüm üretmesi her zaman daha sağlıklıdır. Bu konu altında ortak verilebilecek en iyi cevap çözümün bulunabileceği en iyi yerin bu forum değil de ebeveynlerin veya okuldaki rehber öğretmenin olduğudur.

Arkadaşlar buraya böyle bir konu açtığim için özür dilerim aileme danışmam daha dogru olacaktı yarın zaten hocayla konuşacağım kavgada etmenize gerek yok ben sorunu çözerim herkese iyi akşamlar.
Onur kardeşim özür dilemene gerek yok. Doğru olanı yaptın. Biz kavga etmiyoruz. Sen bu durumu başta rehber öğretmenine anlat lütfen. Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde haksızlığa uğradığımızı hissederiz. Bu çok normal. Bunları kendini ifade ederek aşabilirsin.

Sana derslerinde başarılar diliyorum.

Merhaba arkadaşlar, bizim bir tane beden öğretmeni var benimle bir sorunu var bilmiyorum zaten okulda hiç görmüyorum. Sadece beden derslerinde onda da hiç konuşmuyoruz. Bugün futbol turnuvası olacak okullar arasında bende katılmak istedim hocaya demeye gittim hoca el kol hareketi yaparak gönderdi beni ve yıl içerisinde çok böyle spor programları oluyor hepsinde aynısını yapıyor bir dahaki sene lise 1'im 1 futbola bile beni almıyor. 3 - 4 tane arkadaşım var onlardan 10 15 kat daha iyi oynuyorum ama onları alıyor benlen konuşmuyor bile tavsiyeniz var mı arkadaşlar? Bu durum çok canımı sıktı.
Benim sana naçizane tavsiyem hocaya karşı iyi niyetli olduğunu her zaman göster ve doğal ol. Yani hoca bana kötü olsa da ben ona iyiyim mesajını hocaya ver. Uzaklaşma ama kalbin kırıldığı zaman hocana bunu belli et sana davranışları giderek şiddetleniyorsa sana karşı art niyetle yaptığı anlamına yine de gelmez. Baktın çözülmüyor ailene danış hocamla böyle bir problemin var de annene babana anlat bakalım rahatlıyor musun ? Durum devam etse bile ailene anlatınca sorun senin nezninde çözülüyorsa sorun yalnız kalmış veya dışlanmış hissediyor olabileceğini gösterebilir. Yine çözülmezse hocanın arkadaşlarına olan tavırlarından cidden sana farklı muamele yapmadığını izle ve neticesinde diğer sınıf hocalarına bu durumu anlat. Rehber hocan da bu durumu çözebilir ama bence git diğer sınıf hocalarına anlat , beden hocasını tanıyan diğer hocaların senin durumunu beden hocasına anlatıp sana yanlış muamele ettiğini konuşur ve ortamı yumuşatır hem diğer hocalarının sana daha fazla değer verip hem de beden hocanın gözüne girersin. Gidip bu konuyu sakın beden hocasıyla yüz yüze konuşma ama başka hocanla konuş ki beden hocasının sana kötü davranmış veya kırıcı olduğunu hissetsin.

Kafana takma ve kendine değerli olduğunu hissettir her zaman.

Geri
Yukarı