Beğeni kasmanın çok kötü gözükmesi

Örnek vereyim mesela, @Setsuna Yuki. Kendisi çok sevdiğim bir arkadaşım, yazdığı mesajlar da gayet mantıklı. Şimdi ben onun her mesajını beğeniyorum diye beğeni kasmış mı oluyoruz?
Kesin bir şey söylemedim. :) Sadece şüpheli duruma düşüyor. Duruma bakıp yönetim doğru kararı verecektir diye düşünüyorum.

Ek olarak bu kişiler ister istemez açığa çıkıyorlar. Bu dediğim yapanların hepsi suçludur demek mantıksızlıktan başka bir şey değil.

İşte aslında evet olay orada dönüyor. Bilgisiz bir kişi aa bu konuyu Recep Baltaş açmış beğeneyim de ayıp olmasın çok beğeni gelmiş kafasında olunuyor sanırım umarım anlatabilmisimdir.

Recep Baltaş eğer problemimi çözen veya ilgileniğim bir konuda gerçekten açıklayıcı ve güzel bir yorum yapıyorsa eğer beğenirim. Eğer problem çözümünü kendi anlatımı olan bir video ise afedersin bilgisayara dinlet kendi halletsin o derece açıklayıcıdır. Şahsi olarak seviyeli konuşmalara, problem çözen ve ilgilenilen bir konuya açıklık getiren her mesaja beğeni helali hoş olsun :)

Şahsi düşüncelerimi yazayım, ben bu tarz konularda yakınan kişilerin ikiye ayrıldığını düşünüyorum.
Gerçek anlamda abartı olduğunu düşünenler ve Kıskançlık. Bunları da tek tek açıklamama gerek olmadığını düşünüyorum.

İnsanlar arasındaki iletişimi tabii ki engelleyemezsiniz. Ancak işler bu raddeye geldikten sonra ve "beğeni yüksek olan bilgileri" algısı algısı oluşturulduğu an bu işlerin boyutu değişir.

Algı yönetimi ve düşünce değişimine kayıyor bundan sonrası.

Kesin bir şey söylemedim. :) Sadece şüpheli duruma düşüyor. Duruma bakıp yönetim doğru kararı verecektir diye düşünüyorum.
Kesin bir şey söylemediniz ama dediğiniz şey buna çıkıyor. Siz de sevdiğim bir üyesiniz, denk geldikçe beğeniyorum mesajlarınızı. Ama buradaki fark şu, mesajlarınızı mantıklı bulduğum için beğeniyorum.

Recep Baltaş eğer problemimi çözen veya ilgileniğim bir konuda gerçekten açıklayıcı ve güzel bir yorum yapıyorsa eğer beğenirim. Eğer problem çözümünü kendi anlatımı olan bir video ise affedersin bilgisayara dinlet kendi halletsin o derece açıklayıcıdır. Şahsi olarak seviyeli konuşmalara, problem çözen ve ilgilenilen bir konuya açıklık getiren her mesaja beğeni atarım helali koş olsun :)

İşte bakın bazı kişiler bu konuyu Mikail Fidan açmış adam tanınmış burada çok da beğeni gelmiş konuyu okumadan mantıklı bir şey olmasa bile direkt beğeniyi yapıştırıyor.

Kesin bir şey söylemediniz ama dediğiniz şey buna çıkıyor. Siz de sevdiğim bir üyesiniz, denk geldikçe beğeniyorum mesajlarınızı. Ama buradaki fark şu, mesajlarınızı mantıklı bulduğum için beğeniyorum.
Evet, teşekkür ederim. Aynı olayı (mantıklı bulduğum mesajları beğeniyorum) ben de birçok üye de yapıyorum. Sonuçta cebimizden çıkan bir şey değil. Sözüm zaten size veya bir başkasına değil. Yapan kişiler üstüne alınsın :)

Örnek vereyim mesela, @Setsuna Yuki. Kendisi çok sevdiğim bir arkadaşım, yazdığı mesajlar da gayet mantıklı. Şimdi ben onun her mesajını beğeniyorum diye beğeni kasmış mı oluyoruz?
Bir nevi. Örneğin şöyle bir konu açılıyor; 10400F ile B460 çalışır mı diye sonra ilk cevap veren kişi foruma yeni üye olmuş ve çalışır diyor. Arkasından çok mesaj ve beğenisi olan birisi de çalışır diyor, foruma yeni katılan birinin mesajına 1 beğeni, diğerine 5 beğeni geliyor.

Şu beğeni sayısı problemi iyice isyana dönmeye başladı, kaldırılsa da herkes rahatlasa. Madem herkesin dert yakındığı veya gereksiz bulduğu bir durum kaldırsınlar o zaman. Bi' ara kaldırılmıştı sanırım ama birileri rahatsız olmuştu. Kaldırılırsa bazılarının foruma girme amacı kalmayacak gerçi o da doğru 🤭

Evet, teşekkür ederim. Aynı olayı (mantıklı bulduğum mesajları beğeniyorum) ben de birçok üye de yapıyorum. Sonuçta cebimizden çıkan bir şey değil. Sözüm zaten size veya bir başkasına değil. Yapan kişiler üstüne alınsın :)

Her neyse hocam bu konu çıkışa ulaşmaz ben beynimdeki olayları yazıya dökmeye çalıştım ama olmadı. Kilitleyin isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı