"Behaviour Win32 defenseevasion. A1ML" hatası

catay42

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, isim vermeden yeni açılan bir PvP Metin2 sunucusunda oynamaya başladım. Oyuna giriş yaparken bu hatayla karşılaşıyorum. Oyunu oynamak istiyorum ancak bu uyarıdan sonra biraz güvenim sarsıldı. Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba, isim vermeden yeni açılan bir PvP Metin2 sunucusunda oynamaya başladım. Oyuna giriş yaparken bu hatayla karşılaşıyorum. Oyunu oynamak istiyorum ancak bu uyarıdan sonra biraz güvenim sarsıldı. Sizce ne yapmalıyım?
hangi antivirüs tespit ediyor ve hangi dosyayı tespit ediyor söyler misiniz? Eğer Windows Defender tespit ediyorsa tehditi algıladığında fotoğrafını çekip atar mısınız?

Son düzenleme:
defendera.png

Windows Defender'da karşılaşıyorum uyarıyla. Oyunu açmaya çalışırken geliyor uyarı.

Eki Görüntüle 2206002
Ayrıntılar bu şekilde.

"Daha fazla bilgi edinin" kısmına tıkladığımda şöyle bir bağlantıya gönderiyor:
Etkilenen öğeler altında yazan dosyayı Virüstotal’e atma şansınız var mı acaba? False-Positive yani yanlış tespit gibi duruyor ama.

Yani client_x86.dll dosyasını Virüstotal’e atar mısınız? Sürükle bırak yapın ardından Virüstotal linkini bize gönderin.

Virustotal.com sitesi.

Sonuç bu şekilde.

Şunu belirtmek isterim. Yetkililere sorduğum zaman Anti-Cheat sistemini güncellediklerini söylediler. Bir şey çağrıştırır mı bilmiyorum ama.

Sonuç bu şekilde.

Şunu belirtmek isterim. Yetkililere sorduğum zaman Anti-Cheat sistemini güncellediklerini söylediler. Bir şey çağrıştırır mı bilmiyorum ama.
Dosyanın temiz olduğunu düşünüyorum. Zaten normalde .dll’e değilde direkt client e virüs koyarlar diye düşünerekten temiz diyorum.

Windows Defender büyük ihtimalle VMProtect’i tespit etmiş ve uyarmış.

Yani dosya büyük ihtimalle temiz ve Defender doğru tespit etse de alakasız olduğu için dosya temiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı