Behringer UMC202HD ses kartı ile elektro gitarın sesi Discord'a nasıl verilir?

Discord'dan giriş aygıtını ses kartı seçmen gerekli hocam. Bu sayede kartta ki inputuna girdiğin gitarın sanki mikrofon girdisi gibi içeri iletilicek, kartta birden fazla giriş varsa ikinci girdiyiyse bir mikrofon ile vokal veya kendi konuşma sesiniz olarakta girebilirsiniz.

Discord'dan giriş aygıtını ses kartı seçmen gerekli hocam. Bu sayede kartta ki inputuna girdiğin gitarın sanki mikrofon girdisi gibi içeri iletilicek, kartta birden fazla giriş varsa ikinci girdiyiyse bir mikrofon ile vokal veya kendi konuşma sesiniz olarakta girebilirsiniz.
şuan hiçbir şey ayarlamadım dcden falan yardım etme imkanınız var mı acaba

@kfelek hocam konudan bağımsız olabilir tam emin değilim ama bende de ses kartı var evo4 modeli. Daw'daki efektli vokali dcye vermek için ne yapmalıyım?
Discord kaynak girişlerinden DAW'ı seçebiliyor musunuz? Seçemiyorsanız olmaması gerek çünkü siz, sesinizi mikrofona>ses kartına>DAW'a aktarıyorsunuz sesinizde değişiklik yapıyorsunuz. Normalde olması gereken şey Mikrofon>Ses kartı>Discord. Eğer ses programının çıkışını discorda yönlendirirseniz olabilir ama yapılmıyorsa. Ses kartını efekt içeren bir ses kartı veya ses kartından önce efektli bir mikser kullanmanız gerek diye düşünüyorum daha iyi bilen birisi varsa aydınlatabilir.

Geri
Yukarı