Behzat C. Yasaklanma nedeni

Behzat Ç hayranı olarak 4. sezonu izlemedim çünkü 4. sezonun başarısız olduğunu biliyorum. Ağzımın tadı bozulmasın yani :d Ama cep dizilerini falan izledim izlemediyseniz cep dizisini izleyin çok keyifli.
Onu da orijinal bulabilirsem eğer kesinlikle izlemek isterim, ama hala ücretli mi onu bilmiyorum sadece.

Onu da orijinal bulabilirsem eğer kesinlikle izlemek isterim, ama hala ücretli mi onu bilmiyorum sadece.
Youtube üzerinden izleyin ama bazı bölümleri VPN ile izlemeniz gerekiyor. Cep diziler zamanında Vodafone'nin yapmış olduğu bir hizmet 3TL gibi bir mevla ile izleyebiliyordunuz. Behzat Ç'nin cep dizisi ise kesilen sahnelerden oluşuyor ve çoğu da komik.

Yanılmıyorsam Türk aile yapısı ve ahlak anlayışına uygun olmadığı gibi bir şey okumuştum zamanında, kim söylemişti bilmiyorum. Dizinin sonlandırılması için birçok sebep bulunabilir. Karakterlerin alkolik olması, ana karakterin hayat kadınlarıyla yaşaması, hem sağ hem solcu birçok topluluğa eleştiri yapması vs. vs. Tabi muhtemelen hepimiz asıl sebep için aynı şeyi düşünüyoruz :)

Başlarda ben de sadece küfür, alkol, siyasi eleştiri gibi düşünüyordum ama oyunculuk kalitesi olarak bakarsak başta Harun karakteri olmak üzere oyunculuk performansları gerçekten çok iyi, düşük bir bütçeyle çekildiğini de düşünürsek bence gayet iyi bir diziydi.

Yanılmıyorsam Türk aile yapısı ve ahlak anlayışına uygun olmadığı gibi bir şey okumuştum zamanında, kim söylemişti bilmiyorum. Dizinin sonlandırılması için birçok sebep bulunabilir. Karakterlerin alkolik olması, ana karakterin hayat kadınlarıyla yaşaması, hem sağ hem solcu birçok topluluğa eleştiri yapması vs. vs. Tabi muhtemelen hepimiz asıl sebep için aynı şeyi düşünüyoruz :)

Başlarda ben de sadece küfür, alkol, siyasi eleştiri gibi düşünüyordum ama oyunculuk kalitesi olarak bakarsak başta Harun karakteri olmak üzere oyunculuk performansları gerçekten çok iyi, düşük bir bütçeyle çekildiğini de düşünürsek bence gayet iyi bir diziydi.
İyi olduğumu biliyorum 😎👍

Sahnenin yayınlandığı yıl 2010 ve bir paralel yapılanmadan bahsediliyor, fakat bizim devlet büyükleri bu yapılanmadan bir haberdar. Tabi güçlerine gidince yediremediler yayından kaldırılmasını istediler.

Maalesef ülkedeki değişikliklerden dolayı kalkan/kaldırılan dizilerden birisi. BÖRÜ dizisi de direkten döndü. Nedeni de final bölümünde 15 Temmuz'u işlemesiydi bence. Yoksa bazı kesimleri kızdıran çok diyaloğu var.
Bundan 10 sene evvel Sakarya Fırat adlı dizi, çözüm süreci denilen rezalet yüzünden pkk'lıları dizilerde ölüyor olarak göstermemek için devletin kanalı TRT'den kaldırılmıştı. Yani Behzat Ç.'nin 4 sezon oynaması bile aslında mucizeydi.
Börü yayından kaldırılmadı bu arada. En başından beri 6 bölüm dizi+1 Sinema filmi olarak planlanıp o şekilde hayata geçirildi ve bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı