beIN Connect verileri mi satıyor?

• Konuyu başlatan 345291
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 881
Hocam ben 18 yaşına yeni girdim E-devlet şifresi daha almadım. PTT’den alıp mı başvuru yapayım ? Birde CİMERe şikayet etsem bir şey olur mu ?
Hocam sanırım 3 yıl önce cimer ve btk şikayetleri tek bir modüle bağlandı ve oradan akıyor firmalara. Şikayet var gibi sitelere göre daha etkili olur ama kesin çözümü size attığım modül. Orada direkt heyet bakıyor bu konuya. PTT'den alıp yapabilirsin başvuruyu.

Ben TT'yi şikayet ettim sanırım 8 ay sürdü ancak sonucunda para cezası verildi TT'ye. Benim talebim verilerimi hangi firmalarla paylaştıklarıydı. Veri sorumlusu olarak talep etmem halinde bu bilgiyi iletmekle yükümlüler ancak benim taleplerimde iletememişlerdi. KVKK heyeti istedi onlara da veremediler. Sonuçta cezai işlem uygulandı.

Merhaba beIN Connect verilerimi çalıyor ve 3. şahıs kurumlara veriyor. Bende hesabımı kapatmak istiyorum. 13 Eylül tarihinden beri kendilerine mail atmama rağmen hiçbir şekilde cevap verilmiyor. Müşteri hizmetleri telefon numaralarında sadece asistan var başka bir şey yok. iOS uygulamalarında hesap silme diye bir kısım var fakat o özelliğinde kapatmışlar. Verilerimi hala satmaya devam ediyorlar bunlardan nasıl kurtulabilirim? Canlı yardım sayfasını söylemeyin oradakilerin hepsi papağan gibi aynı şeyleri tekrarlıyorlar ve hiçbir işlem yapamıyorlarmış.

Hesabınızı kapatsanız bile bilgilerinizi saklıyorlar.

Hocam sanırım 3 yıl önce cimer ve btk şikayetleri tek bir modüle bağlandı ve oradan akıyor firmalara. Şikayet var gibi sitelere göre daha etkili olur ama kesin çözümü size attığım modül. Orada direkt heyet bakıyor bu konuya. PTT'den alıp yapabilirsin başvuruyu.
Hocam Şikayetvar sayfasına bakınca zaten pek bir şey çıkmayacağı anlaşılıyor. Yani zaten canlı desteğine diyorum ki şikayet kaydı oluşturmak istiyorum. Adam da bana şikayet kaydı oluşturalamaz diyor.

Hesabınızı kapatsanız bile bilgilerinizi saklıyorlar.
Yasal olanları saklıyor. Onları da paylaşmaları yasak diye biliyorum.

Ben TT'yi şikayet ettim sanırım 8 ay sürdü ancak sonucunda para cezası verildi TT'ye. Benim talebim verilerimi hangi firmalarla paylaştıklarıydı. Veri sorumlusu olarak talep etmem halinde bu bilgiyi iletmekle yükümlüler ancak benim taleplerimde iletememişlerdi. KVKK heyeti istedi onlara da veremediler. Sonuçta cezai işlem uygulandı.
Onlar zaten ayrı garip çağrı sonrası bilgilendirme diye bir illet çıkardılar başıma, hiçbir yerden kapanmıyor. Müşteri hizmetleri kapatamıyor, önleme işlemler kapatamıyor.

Müşteri istediğinde silmek zorundalar. Kendileri hesap kapatma hakkı için mail veriyor. Fakat oradan cevap yok. KVKK maddelerine bakmanızı rica ederim.
Ya lütfen bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin artık. Bu ülkede KVKK yürürlükleri var. Veri izinleri açık rıza metinleriyle alınmak zorunda. Alınırken İşleme/Tanıtım/Paylaşım olarak ayrı kalemlerde sunuluyor. Öyle tek bir gizlilik metni içinde kimse bir şeyi kabul ettiremiyor.
Hayır. 13 yaşından küçükseniz silebilirsiniz. Aksi takdirde firmanın belirlediği veriler harici silemezsiniz.

Geri
Yukarı