Bel fıtığı olmak

Deneyimli yakup

Decapat
15 yaşındayım ve 1 2 ay önce fitnesse yazıldım aktif olarak haftada 3 gün Full body çalışıyorum ve spora başladığımdan beri sırt kaslarımda bir ağrı var ama beni çok rahatsız etmiyor dayanılmaz da değil hafif tatlı bir kas ağrısı. Ağır yüklenmedim çalıştığım ağırlıkta zorlamıyorum düzgün bir şekilde yapabiliyorum. Ağrının nedeni ne olabilir?

Kaslarınız yorulduğu ve güçlenmeye başladığı için olabilir. Başlığa direk yapıştırmışsınız ama :)

15 yaşındayım ve 1 2 ay önce fitnesse yazıldım aktif olarak haftada 3 gün Full body çalışıyorum ve spora başladığımdan beri sırt kaslarımda bir ağrı var ama beni çok rahatsız etmiyor dayanılmaz da değil hafif tatlı bir kas ağrısı. Ağır yüklenmedim çalıştığım ağırlıkta zorlamıyorum düzgün bir şekilde yapabiliyorum. Ağrının nedeni ne olabilir?
Doktor?

Kaslarınız yorulduğu ve güçlenmeye başladığı için olabilir. Başlığa direk yapıştırmışsınız ama :)
Aslında moderatör öyle yapmış bel fıtığı mıyım yazmıştım. Cevabınız için teşekkür ederim şu an rahatladım birazcık
Bu dönemde boş yere gitmektense bu tür şeylerden anlayan birinden önce bilgi almayı tercih ettim.

Tabiki çıkmaz ama uzun zamandır spor yapan bu ağrıyı zamanında çeken birisi olabilir diye düşünmüştüm.
Ben uzun zamandır spor yapıyorum, her spor sonrası kaslarım ağrıyor. Bunu duymanın size bir yararı olmadı, olamaz. Bende oluşan ağrının kaynağı kasların gelişmesidir sende oluşan ağrının sebebi başka bir şeydir, böyle şeyler hafife alınmamalı. Ek olarak haraketleri doğru yapmanız çok önemli aksi olursa her türlü ağrı, sakatlık sizi bekliyor olacaktır, umarım bir spor danışmanınız vardır.

Ben uzun zamandır spor yapıyorum, her spor sonrası kaslarım ağrıyor. Bunu duymanın size bir yararı olmadı, olamaz. Bende oluşan ağrının kaynağı kasların gelişmesidir sende oluşan ağrının sebebi başka bir şeydir, böyle şeyler hafife alınmamalı. Ek olarak haraketleri doğru yapmanız çok önemli aksi olursa her türlü ağrı, sakatlık sizi bekliyor olacaktır, umarım bir spor danışmanınız vardır.
Hareketleri doğru yaptığıma eminim hoca kontrol ediyor ve geçen gün spor yapan başka biri hareketi yaparken sırtıma dokundu ve doğru kaslarımın çalıştığını söyledi ve ilk başladığım güne göre ağırlığımı 10 kilo arttırdım gelişme oluyor.

Eğer gerçekten beslenmene dikkat ediyorsan, hareketleri doğru düzgün yapıyorsan kasların gelişiyor demektir. Kaslarının ağrıması bu yüzden olabilir. Spora ilk başladığımda oturduğum yerden kalkamazdım, hareketleri düzgün yapıyorsan kaslar gelişiyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı