Belediye yüzünden televizyonum bozuldu

mert123xd

Decapat
İyi günler. Önünde elektrik direği olan bir evde oturuyorum. Rüzgarlı havalarda da bu direkteki kablolar birbirine sürtüyor ve patlama oluşuyor. Bu olunca da evdeki elektrik gidiyor ve tehlikeli bir durum. Belediyeye birkaç kez şikayette bulunduk bu konudan dolayı ve bize hiçbir geri dönüş yapılmadı. Bu sabah evde otururken ise yine rüzgar yüzünden patlama oldu ve televizyon artık çalışmıyor. Bu belediyenin veya elektrik dağıtıcı firmanın suçu değil mi? Belediyeye şikayetçi mi olmam gerekiyor? Veya nasıl bir yol izlemeliyim? Televizyonun masrafını kendim ödemek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler. Önünde elektrik direği olan bir evde oturuyorum. Rüzgarlı havalarda da bu direkteki kablolar birbirine sürtüyor ve patlama oluşuyor. Bu olunca da evdeki elektrik gidiyor ve tehlikeli bir durum. Belediyeye birkaç kez şikayette bulunduk bu konudan dolayı ve bize hiçbir geri dönüş yapılmadı. Bu sabah evde otururken ise yine rüzgar yüzünden patlama oldu ve televizyon artık çalışmıyor. Bu belediyenin veya elektrik dağıtıcı firmanın suçu değil mi? Belediyeye şikayetçi mi olmam gerekiyor? Veya nasıl bir yol izlemeliyim? Televizyonun masrafını kendim ödemek istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Daha önce yaptığınız uyarılara rağmen cevapsız kaldı ise hakkınız var demektir.

Uyarılar ve şikayette bulunmanızı rağmen bir eylemde bulunmadıkları için, siz haklısınız. Başka kimsede böyle bir şey varmı komşularınıza falan da sorun. Daha sonra hasarın faturasını ve hasarı yazacak birisini çağırmanız ve rapor yazdırmanız lazım. Bunlar tamamlandıktan sonra sizin eski şikayet dilekçeleri ile elektrik dağıtım firmasına/TEDAŞ'a/Belediyeye başvuruda bulunup bunları onlara iletmeniz lazım. Belediyeye giderseniz daha rahat yön gösterilir diye düşünüyorum. Bundan sonra sizin zararınızı karşılamalarını beklemeniz lazım.

Ya da belediyeye ilk başta giderek ne yapılabilir bu konuda onlara sorun. Çünkü tam olarak emin değilim.

Kanka sıkıntı bi durum şikayet ettiysen ve dikkate alınmadıysa yine aynısı olucak elektrik dağıtıcı firmayı dava edebilirsen anca öyle belki dikkate alırlar.

TV kartlarinda koruma olsun diye giriş ve cikislarda direnç var muhtemelen onlardan biri kisa devreye düştüğü için calismiyor olabilir aynı soruna sahip bir TV'yi 3 TL'ye yapmistim kendim aynısini alıp lehimlerini degiserek benzer bir şey olabilir yine de siz hakkınızı arayın bugün TV bozulur yarın kombi hiç belli olmaz her türlü vergiyi bindirmeyi biliyorlar dağıtım bedeli almasını biliyorlar o zaman işlerini düzgün yapsınlar insanları mağdur etmeye hakları yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı