Belge alamamak

omer1005

Centipat
Daha fazla  
Tüm hayatım boyunca ortalamam 90-92 arası oldu. Hep takdir alırdım. Şu an 9. sınıfım. Ortalamam 64. teşekkür bile alamıyorum. Sınavlar açıklanırken korkuyorum. Ailemin beni döveceğinden korkuyorum. Eskiden bunlar olmazdı. Kendimden hep emin olurdum. Artık babama ne desem konuyu sınavlara bağlıyor. Stres doluyum. Bana ne oldu böyle?

Son düzenleme:
Doğrudur bende 9. sınıfım ortalamam benim de 64 ve ne zaman ailem konuyu sınavlara bağlasa oradan uzaklaşıyorum. Eğer cidden çalışıyorsan kendini gözden geçirmen lazım nasıl ders çalışıyorum konuları gerçekten anlıyor muyum diye bir kendine bak.

Lisede çok doğal şeyler bunlar. Ortaokulda şişirilerek verilen puanlardan sonra liseyi görünce öğrenci de veliler de şaşırıyor. Arkadaşlarınızda da muhtemelen durum aynıdır. Ortaokuldakiyle aynı puanları hedeflemek yerine sınıf ortalamasından yukarıda olmaya çalışabilirsiniz.

Ebeveynlerinize lisenin ders konusunda daha zor ve ciddi bir yer olduğunu söylemenizi öneririm. Ailelerin çocuklarını ders konusunda aşırı serbest bırakmaması gibi onların üzerinde o kadar baskı oluşturmaması da gerekiyor. Bununla ilgili bilgi vermeyi deneyebilirsiniz.

Belgeyi boş verin. Dersi anlayın, istikrarlı çalışın ve verimli çalışın zaten gerisi kendiliğinden gelir. Aile konusunda da pek bir şey diyemeyeceğim zira ülkemizde olanı oldurmaz hale getiren bir yapı olabiliyor aileler.

Tüm hayatım boyunca ortalamam 90-92 arası oldu. Hep takdir alırdım. Şu an 9. sınıfım. Ortalamam 64. teşekkür bile alamıyorum. Sınavlar açıklanırken korkuyorum. Ailemin beni döveceğinden korkuyorum. Eskiden bunlar olmazdı. Kendimden hep emin olurdum. Artık babama ne desem konuyu sınavlara bağlıyor. Stres doluyum. Bana ne oldu böyle?
9. sınıfta hep böyle olur. Benimde 9'da ortalamam 64'tü ama 10. sınıfta 86 oldu. Şuan ise 85. Düzelir yani boş yere korkmayın.

Ailen seni bir belge alamadın diye dövecek kadar ileriye gidiyorsa kelimeler kifayetsiz kalır. Türk aileleri neden bu kadar baskıcı anlamıyorum, zaten sistem ortada bir de aile baskısı ne yapsın bu gençler😐

Çok normal bir durum ortaokulda benim de en düşük ortalamam 96 idi muhtemelen sizde olduğu gibi bende liseyi kolay sandım ve 9. sınıfta 75 ortalama ile bitirdim. Şimdi 10. sınıfım her şey gayet güzel ilerliyor takmayın kafanıza çalışmaya bakın.

Ortalama 70, fizikten kaldığım için belge alamıyorum :D ortalamayı yüksek tutun belge önemli değil, kağıt parçası. Karne günü arkadaşlarınıza hava atarsınız başka da bir işe yaramaz. Ama OBP önemli hocalardan dilenebildiğin kadar sözlü notu dilen ki üniversite sınavında OBP seni geri atmasın son pişmanlık fayda vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı