Belimdeki Ağrı

Lucie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen sene tatildeyken arkadaşımla aramda geçen bir güreşme de onu belinden kavrayıp kaldırmıştım. Benden 2 kat daha kilolu bir arkdaşımdı. Ne yazık ki bu tür şeylerden hoşlaşmasam da bacaklarımı kullanarak değil belimi kullanarak kaldırmıştım. O an için yalnış hareket yaptığımı anladım ama ağrı sızım yoktu. Eve geldiğimde uykudan uyandıktan sonra yerimden kalkamadım. Belim de bıçak sokulmuş gibi ağrı vardı hareket edemiyordum zar zor kalktım. Nefes kesilmesi falan yapmıyor, ama eğilemiyordum birkaç gün için geçer diye düşündüm. Ve geçti sandım.

Bundan bir sene sonra Vücut Geliştirmeye başladım bu sporu yapan insan bilirsiniz hangi bölgede olursa olsun ağrılarının kaslarından kaynaklandığı büyük ölçüdebilir ve problem etmez. Ta ki karın egzersizleri ve squat tarzımsı hareketleri yapana kadar.
Ne zaman bu tarz hareketleri yapsam, inceden bir acı oluyordu ve ben bunu kafaya takmadım.
Şu an için spora ara verdiğim 5-8 ay oldu ve ben her eğildiğim de, ve tekrardan bel için dik konuma gelirken ağrı batıyor ve çok yavaş şekilde dikleşiyorum.
Biyerde otururken dik duran birisiyim ama olaki eğildimde bu ağrım merhaba diyor.

Doktora ve hangi bölüme gitmem lazım tam olarak? Bu konu hakkında bir bilgi sahibi değilim ve korkmaya başladım.

ağrı.jpg
(Görsel de gördüğünüz üzere ağıran bölge burasıdır. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortopedi değil. Öncelikle sol bacağında ağrı, midede bulantı yada sık sık idrara gidiyor musun? Eğer bunlardan birisi var ise direk beyin cerrahiye gidip durumu anlat. Öncelikle MR gireceksin, ondan sonra zaten her şey daha net olur. Ben 4 senedir belimde 3 fıtıkla yaşıyorum. Fıtık olmuş olabilirsin, olmayabilirsin de. Bel ağrısı ufakta olsa şakaya gelmez. Omurilikteki disk çıkıp, sinir damarını keserse daha zor olur işin o yüzden ne olursa olsun doktora gidip görün.

Ortapedi değil. Öncelikle sol bacağında ağrı, midede bulantı yada sık sık idrara gidiyor musun? Eğer bunlardan birisi var ise direk beyin cerrahiye gidip durumu anlat. Öncelikle MR gireceksin, ondan sonra zaten her şey daha net olur. Ben 4 senedir belimde 3 fıtıkla yaşıyorum. Fıtık olmuş olabilirsin, olmayabilirsin de. Bel ağrısı ufakta olsa şakaya gelmez. Omurilikteki disk çıkıp, sinir damarını keserse daha zor olur işin o yüzden ne olursa olsun doktora gidip görün.
Adam ilk önce gitmesi gereken yere gitsin. Eğer bir problem yoksa doktor yönlendirir zaten.

Ortopedi değil. Öncelikle sol bacağında ağrı, midede bulantı yada sık sık idrara gidiyor musun? Eğer bunlardan birisi var ise direk beyin cerrahiye gidip durumu anlat. Öncelikle MR gireceksin, ondan sonra zaten her şey daha net olur. Ben 4 senedir belimde 3 fıtıkla yaşıyorum. Fıtık olmuş olabilirsin, olmayabilirsin de. Bel ağrısı ufakta olsa şakaya gelmez. Omurilikteki disk çıkıp, sinir damarını keserse daha zor olur işin o yüzden ne olursa olsun doktora gidip görün.
İnternetten baktığın 1-2 belirti ile o şekilde yönlendirme yapılmaz. Aslında ilk başta fizik tedavi uzmanına görünmek gerekiyor.

İnternetten doktor dahi teşhis koyamaz ve hastalık yoktur hasta vardır sağlık problemleri kişiden kişiye değişebilir. Fizyoterapist'e görünmeni tavsiye ederim.

Ben doktorum. İnternetten baktığın 1-2 belirti ile o şekilde yönlendirme yapılmaz.
İnternetten baktığım? Kardeşim, arkadaşın anlattığı gibi başladı benim maceram. 4 senedir 2 belimde, 1 sırtımda fıtıkla yaşıyorum. En az 12 kere MR girmişimdir. Bu süreçte yaşadığım tecrübede sistem şu şekilde işledi. İlk önce beyin cerrahine gidip durumu anlattım. MR çektikten sonra fıtık olduğunu söyleyip, beni ortopedi doktoruna yolladı. Doktor ise sonuca bakıp, kaç gün fizik tedavi görmem gerektiğini yazıp beni fizik tedavi doktoruna yolladı. Bu hep böyle gitti.

Fizik tedavi çok önemli bir yeri vardır insanların aksatmadan inanarak devam etmesi gerekir. Sağlık probleminizin boyutuna göre uzunluk gösterebilir gösterebilir ameliyatlık durumlardan sizi kurtarabilir. Fizik tedavi sizin probleminizi çözemezse zaten sizi yönlendirir fizyoterapistler tek başına çalışmazlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı