Belirli uzaklıktaki yazıları tam okuyamıyorum

Hml44

Decapat
Daha fazla  
Uzaktaki binaları felan görmekte sıkıntı yok ama mesela belli bir uzaklıktaki yazılar tam görünür olmuyor mesela. Bu normal mi hepiniz de böyle mi arkadaşlar? Kafama takıldı sadece, normalde görmemde hiç bir sıkıntı yok.

Binaları zaten görürsünüz büyük nesneler, önemli olan ufak şeyleri de görebilmek, miyop olabilirsiniz belki, bir doktora görünün. Test zaten kısa sürüyor.
Yazıları şöyle görüyor olabilirsiniz:

1709057778362.png

Tam bir örnek bulamadım ama bunun gibi.

Normalde her insanda miyop veya hipermetrop oluyor. 0.25 0.50 düzeylerinde olduğu için ve hayata etki etmediği için bir sorun teşkil etmiyor genelde.
Kolay kolay da farkedilmiyor zaten. Aklınızda soru işareti varsa göz doktoruna görünmekte fayda var.

Binaları zaten görürsünüz büyük nesneler, önemli olan ufak şeyleri de görebilmek, miyop olabilirsiniz belki, bir doktora görünün. Test zaten kısa sürüyor.
Yazıları şöyle görüyor olabilirsiniz:

Eki Görüntüle 2127729

Tam bir örnek bulamadım ama bunun gibi.
Binaları görmekten kasıt çok net görmekten bahsediyorum hocam. Uzaktaki yazılarıda görebiliyorum ama belli bir küçüklükte olan uzak yazılar bulanık oluyor biraz. Uzaklıktan kasıt da mesela sınıfta en arkadan tahtadaki küçük yazıları görmek ya da görmemek değil kastım, bu mesafelerden gayet net görüyorum. Uzak derken cidden uzaktaki küçük yazıların okunamazlığından bahsediyorum.

Binaları görmekten kasıt çok net görmekten bahsediyorum hocam. Uzaktaki yazılarıda görebiliyorum ama belli bir küçüklükte olan uzak yazılar bulanık oluyor biraz. Uzaklıktan kasıt da mesela sınıfta en arkadan tahtadaki küçük yazıları görmek ya da görmemek değil kastım, bu mesafelerden gayet net görüyorum. Uzak derken cidden uzaktaki küçük yazıların okunamazlığından bahsediyorum.
O kadarı normal, ben yanlış anladım sizi. Herkes belli mesafeden ötesini göremez, imkanlar böyle insanlarda :)

Normalde her insanda miyop veya hipermetrop oluyor. 0.25 0.50 düzeylerinde olduğu için ve hayata etki etmediği için bir sorun teşkil etmiyor genelde.
Kolay kolay da farkedilmiyor zaten. Aklınızda soru işareti varsa göz doktoruna görünmekte fayda var.
Bugün gözlük kullanan arkadaşıma sen gayet benim gibi net görüyorsun dedim, o da zaten kafası ağrıyor diye takıyormuş. Gözlüğünü bi deniyim dedim sanki ileriyi netleştirir gibi oldu ama sonraki denemelerimde bu sefer bulanıklaştırdı gözümü. Ama insan beyni çok tuhaf hocam, o ilk deneyişimde sanki netleştirir gibi oluşuna kafam takıldı. Normalde gözlerimde sıkıntı hissetmem hiç 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı