Belleğin önbellek olarak değil, kullanımda görme sorunu

drakburak

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi akşamlar, hiçbir şey açık değilken bile %80'den aşağı bellek kullanımı göremiyorum. 16 GB RAM var. Daha önceki tüm bellek sıkıntılarına baktım birçok şey denedim. Updateler, belli programları kapatmalar, Windows belli hizmetlerini kapatma, kapatıp açma vs. birçok şeyi denedim. Bu arada sıkıntı bellek kullanımı önbellek olarak almıyor önbellek olarak alsa yine sıkıntı değil o kullanıma hazır demek. Ama direk kullanımda gösteriyor belleği hiçbir şey açık değilken.
Oyunda veya çizim programlarında, kodlama programlarında işlemim fazlaysa bilgisayarda takılmalar yaşanıyor. Oyuna girdiğimde normalde +150 FPS aldığım oyunda 30-40, 45-50 FPS aldığım PUBG'de ise 10-15'e droplar alıyorum.

Daha önce ekran görüntüsü almıştım düzgün halinin onunla birlikte atayım; %95 olduğu ekran görüntüsünün üzerine yanlışlıkla başka bir şey kaydettim ama şu an bile boşta %80 kullanım var 16 GB RAM'de.
İlk fotoğraf normalde olması gereken ;
NORMAL1.jpg

ANORMALAQ.jpg

ANORMALAQ2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bilgisayarınızı güvenli mod'da açıp benzer bellek kullanımı görüyor musunuz? Kontrol eder misiniz lütfen ?
Pardon, yazım hatalarından dolayı uyarı almıştım cevap veremedim. Birkaç saat sonra yeniden başlatınca kendiliğinden düzeldi. Ama birkaç haftadır ara ara oluyor tekrar olursa sizin söylediğinizi deneyeceğim.

Aynı sorun bende de var yüzde 45 50 arası kullanıyor sistem boşta iken böyle takıldımı bilgisayara res atana kadar düzelmiyor. Çalışan hiçbir şey de yok Windows 10 sistem 2005'ten bu yana PC kullanıyorum, az çok neyin neye etki ettini de biliyoruz. Yok virüs programı yok vs yazmayın. Bu bir bug gibi gözüküyor özellikle ASUS anakartlarda ya da Crosshair belli bir modelinde gözüken bir sorun bence. Ya fabrika hatası var ya da yazılımsal bir sıkıntı var. Bilgisayarı 3 gün tatile gittiğimde acık bıraktım geldiğimde düşecek mi diye geldiğimde de 45 50 arasıydı tek çözüm res atmak ve takılmaması için dua etmek şu an çözüm :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı