Bellek hızını yükseltince mavi ekran hatası

Goksah

Hectopat
Merhabalar, başlıkta açıkladığım gibi 2400MHZ olan belleklerimi 1333MHZ'nin üstüne çıkardığım zaman mavi ekran hatası alıyorum ve çeşitli donmalar yaşanıyor. Sistem özelliklerim;
AMD A10 7860K APU İşlemci
Dark Team 2400MHZ DDR3 RAM 2X4
MSI A68HM-E33 V2 Anakart
Yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, başlıkta açıkladığım gibi 2400MHZ olan belleklerimi 1333MHZ'nin üstüne çıkardığım zaman mavi ekran hatası alıyorum ve çeşitli donmalar yaşanıyor. Sistem özelliklerim;
AMD A10 7860K APU İşlemci
Dark Team 2400MHZ DDR3 RAM 2X4
MSI A68HM-E33 V2 Anakart
Yorumlarınız için teşekkürler.
1333 Mhz degildir o. 2666Mhz deniyosundur muhtemelen. Ryzen master ile mi denedin ?

Xmp desteği varsa BIOS ayarlarından açabilirsiniz, fabrika çıkışlı destek olduğu için sıkıntı çıkartmıyor. Msi anakartlarda XMP1/2 seçenekleri olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU-Z ile kontrol eder misin ? Oradaki memory sekmesindeki degerin 2 kati RAM hizini gosterir.
Ekran Alıntısı.PNG

Xmp desteği varsa BIOS ayarlarından açabilirsiniz, fabrika çıkışlı destek olduğu için sıkıntı çıkartmıyor. Msi anakartlarda XMP1/2 seçenekleri olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Disabled yazıyor ve açamıyorum onu.
Bende de aynı sıkıntı olmuştu. Windows'u geri kurdum şimdi normal olarak devam ediyorum.
Bilgisayarı ilk topladığımdan beri aynı sorun var, kim bilir kaç kere format attım hiçbir işe yaramadı.

Son düzenleme:
DDR3 bir RAM in 2400 e kadar cikmasi icin cok kaliteli olmasi gerekir. RAM linkini atar misin ? Birde o anakart 2133 ten sonrasini desteklemiyor. 2133 de overclock ile olabiliyor.

DDR3 bir RAM in 2400 e kadar cikmasi icin cok kaliteli olmasi gerekir. RAM linkini atar misin ? Birde o anakart 2133 ten sonrasini desteklemiyor. 2133 de overclock ile olabiliyor.
RAM'in başlığı budur
Anakart technopat'ın 1500TL sistem toplama videosunda ki anakart videoda 2400 MHz ye yükseltebiliyorlar
Anakartı daha detaylı araştırarak overclockla bile 2400 mhz desteklemediğini öğrendim yapılabilecek en yüksek değere çıkardım ve şuan sorunsuz kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı