Belli bir süre sonra sistemde hiçbir şeyi açılmıyor

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Bugünlerde olmaya başladı. Bilgisayar belli bir süre geçtikten sonra bir şeyi açmıyor. Tıkladığım zaman örneğin sol alt Windows tuşuna açılıp kapanıyor yani 2 kere basmış oluyor. Masaüstü simgelerinin yerini değiştiremiyorum belli bir süreden sonra. Oyunlarda ikide bir ESC tuşu çalışıyor. Bir de bilgisayarı açtığımda otomatik BIOS'a giriyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum.

Laptop hocam. Sıkıntı o takıp çıkaramam. Şu an fotosunu attım. Bir de az önce bilgisayardan değişik bir müzik geldi acaba virüs mü? Virüs mi dicem Malwarebytes ile tarama yapıyorum hiçbir şey yok diyor.
Hata günlüklerinden baksana. Olay günlüklerini aç oraları biraz kurcala bence.

Virüsle alakası olmaz. GUİ dönüşmüyor komutlar çalışmıyor. Bir modül sistemde Crash yiyor.

Görsel bende şeffaf boş PNG olarak gözüküyor.
Bende de öyle bu arada.

Bugünlerde olmaya başladı. Bilgisayar belli bir süre geçtikten sonra bir şeyi açmıyor. Tıkladığım zaman örneğin sol alt Windows tuşuna açılıp kapanıyor yani 2 kere basmış oluyor. Masaüstü simgelerinin yerini değiştiremiyorum belli bir süreden sonra. Oyunlarda ikide bir ESC tuşu çalışıyor. Bir de bilgisayarı açtığımda otomatik BIOS'a giriyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum.
Bu arada görev yöneticisi üzerinden explorer.exe'yi yeniden başlatsana. Onun çalışması için zaten sistemin modülleri açması gerekiyor. Onu yeniden başlatırsan sorunu kısa süreli çözersin muhtemelen tahminimce. Ama elbet bu kalıcı çözüm değil.

Dosya Ekleri

• 2023-06-13.png
    2023-06-13.png
    135,7 KB · Görüntüleme: 18
Benim hatam kusura bakmayın bir daha atayım. Ama anlamadığım bir şekilde o da ekran görüntüsü almıyor. Anlamadım gitti.
Çıktı çıkmıyor işte. GUİ dönüşmüyor. GPU'nu kontrol et. Eğer sistem ekranda var olan görüntüyü bilmiyorsa bence bunun anlamını tahmin etmesi zor değil.

Çıktı çıkmıyor işte. GUİ dönüşmüyor. GPU'nu kontrol et. Eğer sistem ekranda var olan görüntüyü bilmiyorsa bence bunun anlamını tahmin etmesi zor değil.
Eğer GPU sorunu yoksa Olay günlüklerinde neyin çalışmadığına bak ama ben orda Kernel'le alakalı hata göreceğini düşünüyorum.

Şimdi Msi Afterburner indiricem ama GUİ ne anlamadım açıklar mısınız?
Grafiksel Arayüze dönüştürür pencere yöneticileri programları. Grafiksel arayüze GUİ diyoruz. Sende grafiksel arayüz çalışmıyor. Sınırlı çalışıyor. Önceki açık arayüzler ve ön/reel bellektekiler çalışıyor sadece.

Eğer GPU sorunu yoksa Olay günlüklerinde neyin çalışmadığına bak ama ben orda Kernel'le alakalı hata göreceğini düşünüyorum.

SSD de bir sıkıntı var mı? Driver sürümüm eski belki ondan da olabilir bir güncelleyip geleyim.

Grafiksel Arayüze dönüştürür pencere yöneticileri programları. Grafiksel arayüze GUİ diyoruz. Sende grafiksel arayüz çalışmıyor. Sınırlı çalışıyor. Önceki açık arayüzler ve ön/reel bellektekiler çalışıyor sadece.

Güncellesem çalışır mı peki?

Geri
Yukarı