Ben kötü bir abi miyim?

Vurmamış zaten hocam sadece sakinleştirip oturtmak için sert davranmış biraz.
Evet hocam, orayı vurdu diye okumuşum ama sonuçta her türlü kardeşine zarar vermiş ama kötü biri olduğunu düşünmüyorum yani bilse zaten konu sahibi yapmazdı. Bence artık kardeşler abilerine saygı göstermiyor, birazda ailelerin suçu var burada. Abilik yapmaya çalışınca da karışma çocuğa oluyor iyi bir şey desen bile.

Arkadaşlar merhaba paylaşacak hiç kimsem olmadığı için buraya ailevi sorunlarımı yazıyorum, rahatsız ettiğim için özür diliyorum ama özellikle abi olanların yazmasını istiyorum (tabii diğer üyelerde yazabilir). Bugün evde iki kardeşim ve ben yanlizdik (bir kardeşim 11 diğeri 5 yaşında) zaten 7 yaş farkımız olduğu için pek fazla geçinemiyoruz. Sadede geleyim bugün evde 3'umuz yanlizdik ve tabii çok geçmeden aramızda ilk önce sözlü kavga başladı(argo, laf sokma vs ama küfür değil). Ardından çalışmak için odama çekildiğimde ise ilk defa kapımı kapatmadım ve çalışmaya başladım. Aradan çok geçmeden 5 10 dakika sonra odanın önünden geçerken el hareketi ve argo sözler söyledi ve bende yeter deyip yanına gittim. Onu babama söyleyeceğimi ve telefonunu bilgisayarını alacağını söyledim. Ardindan çıldırdı ve üstüme gelmeye başladı ardından ben odadin dibine geçtim ve bana koç başı gibi gelmeye başladı sonra tabii bende kendimi savunmak için (filmlerde adamları etkisiz hale getirirler hani bir eli ile ağızlarını kapatıp diğeri ile karnını tutup yere otututlar) aynen o şekilde yaptım ama tabii daha yavaşı. Ardindan kardeşim hiç ağlamadığı bir şekilde ağlamaya başladı (sanki dişleri çekilmiş biçimde) yani hiç öyle ağlamamıştı. Nefes alamadığını sandım ilk başta ama sonra diş tedavi için bir plak takıyor meğerse o oynamış ve damağındaki plaka oynamış yerinden. Tabii benim o sırada elim ayağım titremeye başladı zaten sonra şu verdim salona oturttum konuştuk bir sıkıntı yok dedi sonra plak sallanıyor dedi bende korktum annem dışarıdan geldi ve ona bu olayı söylemek zorundaydım ve soyeldimde. Ardından tahmin ettiğim şeyler oldu bana patladı, işte zaten okumuyorsun (okuyorum ve liseye gidiyorum ailem bu konuda sert biraz geçen 1 zayıf getirdim çok çok berbat dediler) iste sana bir çocuk emanet edemeyecek miyim hiçbir işe yaramıyorsun sürekli yatıyorsun sana o kadar emek veriyorum sizin için gidip taze sebze alıyorum vs. ve ağlamaya başladı.
Ardından kendimi sorgulamaya başladım. Ben kötü biri miyim arkadaşlar kötü bir abi miyim?

Hayır kardeşinin suçu zaten kardeşler arasında sözlü tartışma olur. Kardeşin neden el hareketi çekerki? Mesela benim 4 yıl önce kardeşim 14 yaşındaydı bende 16 yaşımdaydım kavga etmiştik sizinki gibi ama hiçbirbirimize kapıdan el hareketi falan çekmedik ve bence çok saçma biz hemen barışırdık. Sanırım annende dışarıdan gelmiş yorgun olduğu için sana patlamış.

Yani ilk defa böyle oldu çok sert asla vurmam ve dövmem bir iki kere tokat atmışımdır o kadar televizyondan video izliyorum geliyor İnterneti kapatıyorlar üstüne evde roblox yayıncıları açıp sesini fulluyorlar

Hayır kardeşinin suçu zaten kardeşler arasında sözlü tartışma olur. Kardeşin neden el hareketi çekerki? Mesela benim 4 yıl önce kardeşim 14 yaşındaydı bende 16 yaşımdaydım kavga etmiştik sizinki gibi ama hiçbirbirimize kapıdan el hareketi falan çekmedik ve bence çok saçma biz hemen barışırdık. Sanırım annende dışarıdan gelmiş yorgun olduğu için sana patlamış.
Ben çekmedim hocam onlar çekti birde üstüne argo falan tuta tuta patladım sonunda

Yani ilk defa böyle oldu çok sert asla vurmam ve dövmem bir iki kere tokat atmışımdır o kadar televizyondan video izliyorum geliyor interneti kapatıyorlar üstüne evde Roblox yayıncıları açıp sesini fulluyorlar.

Ben çekmedim hocam onlar çekti bir de üstüne argo falan tuta tuta patladım sonunda.

İşte kardeşin mantıksız davranmış sende iyi yapmışın.

Evet hocam, orayı vurdu diye okumuşum ama sonuçta her türlü kardeşine zarar vermiş ama kötü biri olduğunu düşünmüyorum yani bilse zaten konu sahibi yapmazdı. Bence artık kardeşler abilerine saygı göstermiyor, biraz da ailelerin suçu var burada. Abilik yapmaya çalışınca da karışma çocuğa oluyor iyi bir şey desen bile.

Hocam zaten o ağlamasını duyunca kekelemeye başladım :(.Hic oyle ağlamamıştı birde tabi annemin bu sözleri üzerine ağladım açıkçası sarsıldım bayağı

İşte kardeşin mantıksız davranmış sende iyi yapmışın.
Hocam büyük olduğum için Galiba ihale hep bana kalıyor sözlerimi dinlemiyor ve saygı göstermiyorlar bile.

Hayır kardeşin kötü bir kardeş sende sıkıntı yok gibi biraz daha sabırlı olursanız sıkıntı olmaz.
Hocam zaten tuta tuta patladım en sonunda.Argo lar öyle basit değil yani (gerizekali, ahmak kafalı vs) diyorlar

Kardeşler ne yaparlarsa yapsınlar sütten çıkan ak kaşık olurlar. Aileler bu konularda çok hassas oluyor fakat bu çok hoş bir durum değil. Hayatın böyle bir şeyden ibaret olmadığını öğretmeleri gerekirken hassaslaşıyorlar. Bir garip aileler.

Arkadaşlar merhaba paylaşacak hiç kimsem olmadığı için buraya ailevi sorunlarımı yazıyorum, rahatsız ettiğim için özür diliyorum ama özellikle abi olanların yazmasını istiyorum (tabii diğer üyelerde yazabilir). Bugün evde iki kardeşim ve ben yanlizdik (bir kardeşim 11 diğeri 5 yaşında) zaten 7 yaş farkımız olduğu için pek fazla geçinemiyoruz. Sadede geleyim bugün evde 3'umuz yanlizdik ve tabii çok geçmeden aramızda ilk önce sözlü kavga başladı(argo, laf sokma vs ama küfür değil). Ardından çalışmak için odama çekildiğimde ise ilk defa kapımı kapatmadım ve çalışmaya başladım. Aradan çok geçmeden 5 10 dakika sonra odanın önünden geçerken el hareketi ve argo sözler söyledi ve bende yeter deyip yanına gittim. Onu babama söyleyeceğimi ve telefonunu bilgisayarını alacağını söyledim. Ardindan çıldırdı ve üstüme gelmeye başladı ardından ben odadin dibine geçtim ve bana koç başı gibi gelmeye başladı sonra tabii bende kendimi savunmak için (filmlerde adamları etkisiz hale getirirler hani bir eli ile ağızlarını kapatıp diğeri ile karnını tutup yere otututlar) aynen o şekilde yaptım ama tabii daha yavaşı. Ardindan kardeşim hiç ağlamadığı bir şekilde ağlamaya başladı (sanki dişleri çekilmiş biçimde) yani hiç öyle ağlamamıştı. Nefes alamadığını sandım ilk başta ama sonra diş tedavi için bir plak takıyor meğerse o oynamış ve damağındaki plaka oynamış yerinden. Tabii benim o sırada elim ayağım titremeye başladı zaten sonra şu verdim salona oturttum konuştuk bir sıkıntı yok dedi sonra plak sallanıyor dedi bende korktum annem dışarıdan geldi ve ona bu olayı söylemek zorundaydım ve soyeldimde. Ardından tahmin ettiğim şeyler oldu bana patladı, işte zaten okumuyorsun (okuyorum ve liseye gidiyorum ailem bu konuda sert biraz geçen 1 zayıf getirdim çok çok berbat dediler) iste sana bir çocuk emanet edemeyecek miyim hiçbir işe yaramıyorsun sürekli yatıyorsun sana o kadar emek veriyorum sizin için gidip taze sebze alıyorum vs. ve ağlamaya başladı.
Ardından kendimi sorgulamaya başladım. Ben kötü biri miyim arkadaşlar kötü bir abi miyim?
Bok senden daha çok işe yarıyor dediler her işlerinde yardımcı olmaya çalışıyorum :).

Hocam zaten o ağlamasını duyunca kekelemeye başladım :(.hiç oyle ağlamamıştı bir de tabii annemin bu sözleri üzerine ağladım açıkçası sarsıldım bayağı.

Hocam büyük olduğum için galiba ihale hep bana kalıyor sözlerimi dinlemiyor ve saygı göstermiyorlar bile.

Hocam zaten tuta tuta patladım en sonunda. Argolar öyle basit değil yani (geri zekalı, ahmak kafalı vs) diyorlar.

Sende onların sözünü dinleme saygılı olma, sizin yaş farkıda var bayağı, bizim aramızda 2 yaş var konuşup çözüyoruz. Ama seninde onlara kuvvetini bir şekilde göstermen lazımki adamakıllı dursunlar.

Bu arada kavganın nasıl çıktığını sorabilir miyim? (özel değilse)

Hocam zaten o ağlamasını duyunca kekelemeye başladım :(.Hic oyle ağlamamıştı birde tabi annemin bu sözleri üzerine ağladım açıkçası sarsıldım bayağı

Hocam büyük olduğum için Galiba ihale hep bana kalıyor sözlerimi dinlemiyor ve saygı göstermiyorlar bile.

Hocam zaten tuta tuta patladım en sonunda.Argo lar öyle basit değil yani (gerizekali, ahmak kafalı vs) diyorlar
Hocam annelerde özellikle bu huy var, yanlışlıkla bir şeyi çizilse size kızıyorlar veya aşağılıyorlar. Ben artık en büyük çocuklarına saygı duymak yerine kardeşe duyduklarını düşünür oldum. Ekstradan kardeşlerde azıcık ergenliğe girip boyları falan uzayınca hemen ego artışı oluyor ve sürekli kavga ister bi hale geliyorlar.

Hayır kardeşim kötü bir abi değilsin. Öncelikle kardeşler arasında böyle itişmeler olur. Fakat abi olarak sabırlı olman gerekiyor. Sana karşı saygılı olmalarının gerektiğini babanın onlara söylemesi gerekiyor. Annelere gelince büyüğünden küçüğüne yavrusuna küçük bir zarar geldi mi iç güdüsel olarak tepki verirler. Gönüllerini al. Sevgi ve saygı ailede çok önemlidir. Küçükleri sevmek, büyüklere saygılı olmak herşeyi çözecektir.

Geri
Yukarı