Ben Kötü Bir İnsan mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kötü bir insan mıyım? Birilerine sadece yük mü oluyorum? Beceriksiz miyim? İşe yaramaz mıyım? İnsanlar beni sevmiyor mu?
Aklıma bu sorular takıldı dostlar ve moralimi de bozmadı değil. Nasıl, bir cevap bulabilirim?

Bırak hayatı kendi akışına bırak hayat senin ne olduğunu sana göstersin sen mantığınla, vicdanınla ve en önemlisi insanlığınla hareket et ve bir gün bakacaksın ve kimde ne olduğunu ve nasıl biri olduğunu anlayacaksın ahmet kayanın bir acayip adam şarkısında söylediği gibi: Bildiklerini dedi yüzleştir hayatla ve sınamaktan korkma.
Doğruyla yanlışı o zaman ayırabilirsin ve onu.
Anlayabilirsin" şimdi moralini bozma ve bozdurma yaşa hayatı gelişine.

Dostlar, yanlış anlaşılma olmasın. Size "Ben kötü biri miyim?" diye sormadım, ben tam tanımıyorsunuz tabii. Ben "Nasıl, bir cevap bulabilirim?" diye sordum. Özür dilerim. Anlamayan arkadaşlar için söyledim.

İyi ve kötü yoktur.
İnsan değişik varlıktır.

Selena ütopya kurallarını çiğnedi, bu onu kötü mü yapar?

Senden kötüsü mezarda. Kötülüğün ve şeytani planların vücut bulmuş halisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Sanch Şaka yazdıklarım. Kim senle uğraşıyorsa sende onunla hakaret etmeden uğraş 😀

Ben kötü bir insan mıyım? Birilerine sadece yük mü oluyorum? Beceriksiz miyim? İşe yaramaz mıyım? İnsanlar beni sevmiyor mu?
Aklıma bu sorular takıldı dostlar ve moralimi de bozmadı değil. Nasıl, bir cevap bulabilirim?

Etrafındaki insanların dediklerine göre moralini bozuyorsan salla gitsin. Seni senden iyi kimse bilemez. Al bir kağıt her gün yaptıklarını madde madde yaz. Gün sonunda da istersen buraya istersen bana yazabilirsin daha iyi biri olmak için yapabileceğin şeyler varsa konuşuruz. Ama bence kötülük yapmaktan rahatsız olan birisi kötü biri değildir. Birisi cidden kötüyse kötülük yapmak ona normal gelir, yanlış yaptığını düşünmez ama dediğim gibi kendini sadece sen bilirsin başkası değil.

Genelde kısas, size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmamaktır. Yalnız bir adım ileri giderek daha kibar, daha düşünceli olabilirsiniz. Bunlar da küçük özveri ile olabilecek şeyler, karşınızdakini dinleyin. Fikrini önemseyin, öyle düşünmeseniz bile fikirlere saygı duyun yeterli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı