Benelli 125s vs Yuki GP2

Bir arkadaşım söylemişti. Eğer zenginsen parçasını kolay bulursun ama eğer durumun o kadar iyi değilse bulman zor demişti. O arkadalımın babasının arkadaşının CBR125i varmış ve hep ucuz parça arıyormuş.
CBR125'in parçasının bulunmaması gayet doğal.CB125 eskiden beri süre gelen motosiklet ayriyeten bu sene yeni kasasıda çıktı.Tvs beğenmediysen bu iki motora bakabilirsin.

tvs frenlerinden dolayı çok çekiniyorum. 5km uzaklıkta işime her gün gidip gelmek için 100.000 tlye kadar motor bakıyorum. Yağmurda kışta her gün binmem gerekli.

Arkadaşlar 125CC motor almak istiyorum. Şu 2 motor arasında kaldım. Benelli 125s ya da Yuki GP2 hangisini almalıyım?
Merhaba, hangisinde karar kıldınız ben de ikisi arasında kaldım. Şimdilik Yuki daha mantıklı geliyor abs olduğu için.

Merhaba, hangisinde karar kıldınız ben de ikisi arasında kaldım. Şimdilik yuki daha mantıklı geliyor abs olduğu için.

Yukinin tek sıkıntısı Abs'nin sadece önde olması. Eğer düzgünce yapılırsa arkaya da taktırıp kullanılabilir. Ama onu düzgünce yapmak bayağı zor. Benelli çok hız yapmak istemiyosanız mantıklı bir motor, fiyatı da yukiye göre daha uygun. Benelli'nin de sıkıntısı abs yerine cbs olması. Cbs kombine fren sistemidir. Öne basarsanız arkada, arkaya basarsanız önde durur. Ben şu an 15 yaşındayım gelecek sene 16 olacağım. Bana sorarsanız ben bu 2 motoru da almamaya karar verdim. Çünkü 2 yıl kullanıp satıp CC arttırmayı düşünüyorum. O yüzden de dayanıklı piyasası hızlı olan bir motor tercih etmeye karar verdim. Gerçi motoru nasıl kullanıcağınız da önemli. Kısa mesafe gidicekseniz Benelli daha mantıklı, uzun mesafe için de yuki daha mantıklı. Prosofi diye bir kanal var orada bu 2 motoru da iyisiyle kötüsüyle tanıtıyor. Bence gidip o videoları da izleyin. Umarım yardımcı olmuştur.

Yukinin tek sıkıntısı Abs'nin sadece önde olması. Eğer düzgünce yapılırsa arkaya da taktırıp kullanılabilir. Ama onu düzgünce yapmak bayağı zor. Benelli çok hız yapmak istemiyosanız mantıklı bir motor, fiyatı da yukiye göre daha uygun. Benelli'nin de sıkıntısı abs yerine cbs olması. Cbs kombine fren sistemidir. Öne basarsanız arkada, arkaya basarsanız önde durur. Ben şu an 15 yaşındayım gelecek sene 16 olacağım. Bana sorarsanız ben bu 2 motoru da almamaya karar verdim. Çünkü 2 yıl kullanıp satıp CC arttırmayı düşünüyorum. O yüzden de dayanıklı piyasası hızlı olan bir motor tercih etmeye karar verdim. Gerçi motoru nasıl kullanıcağınız da önemli. Kısa mesafe gidicekseniz Benelli daha mantıklı, uzun mesafe için de yuki daha mantıklı. Prosofi diye bir kanal var orada bu 2 motoru da iyisiyle kötüsüyle tanıtıyor. Bence gidip o videoları da izleyin. Umarım yardımcı olmuştur.
Önermediğiniz motorları yazmışsınız ama araştırmalar sonucu en mantıklı hangi motorlar kaldı geriye alınabilir olan

Geri
Yukarı