Beni dolandırmaya çalışan çocuk

762565

Femtopat
Makaleler
1
Sahibinden üzerinden 2. el ekran kartı satışa koymuştum ve 8 GB RAM de ilana koymuştum. Biri ekran kartını almak istediğini söyledi. Çocukla anlaştık, ürünü kardeşim kargoladı fakat çocuk sadece 10.000 lira attı. Sonra da ürün dağıtıma çıktığından işlemi iptal edemedim. Ürünü paketlemiştim ve aynı yerde RAM de pakette duruyordu. Kardeşime 2. el olarak 3090 almıştım, sonradan küsünce satılığa koydum habersiz fakat o bunu bilmediği için paşa paşa kutudan çıkarıp geri kartı takmış, diğer kutuyu kargolamış. Telefonda sattığım kişi bir çocuktu ve bana hakaretler edip paranın devamını atmayacağını, herhangi bir şekilde kanıtın da olmadığını söyleyip dava edemeyeceğimi söyledi ve beni engelledi. Şu an kargo eline ulaşmış ve 1 saat olmuş, engellimi kaldırmadı. Bana yazarsa ürünü geri alıp parayı atmayacağım, çocuğun da dediği gibi kanıt yok. Bana dava açabilir ama kazanamaz zaten de şu an üniversite okuyorum, aile evindeyim annem babamla beraber. Adliyede uğraşamam. Annem, babam da memur ve beni okutmaya meraklılar. Haklı olsam bile biri dava etse beni yaşatmazlar. Bir gelişme olursa yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısacası anladığım şu: Ürünü kargoya gönderdiniz, sadece 10 bin attı ve devamını göndermeyip engelledi. Bu mudur?

Tam olarak ben de anlamadım. 3090 kart yerine başka bir şey mi gitti alıcıya? Ayrıca kargoyu geri gönderirse parasını geri atmayacağım nasıl bir üsluptur? Sizin aklınız fikriniz dolandırıcılığa çalışıyorsa sizi dolandırmış olmaları ya da dolandırmaya çalışıyor olmaları inanın hiç zoruma gitmez. Ayrıca banka hesabına yapılan havale açıklaması net bir şekilde belirtilmemişse hukuki yollarla geri alınabilir. Umarım bu düşünceleriniz içerisinde hukuki yollara gidilir de hakkınız neyse onu alırsınız.

Tam olarak ben de anlamadım. 3090 kart yerine başka bir şey mi gitti alıcıya? Ayrıca kargoyu geri gönderirse parasını geri atmayacağım nasıl bir üsluptur? Sizin aklınız fikriniz dolandırıcılığa çalışıyorsa sizi dolandırmış olmaları ya da dolandırmaya çalışıyor olmaları inanın hiç zoruma gitmez. Ayrıca banka hesabına yapılan havale açıklaması net bir şekilde belirtilmemişse hukuki yollarla geri alınabilir. Umarım bu düşünceleriniz içerisinde hukuki yollara gidilir de hakkınız neyse onu alırsınız.

Hocam dolandırılan arkadaş konuyu açan kişi anladığım kadarıyla kısaca bu arkadaşın kardeşi kargoya verilecek kutunun içindeki kartı kargoya gideceğini bilmeden bilgisayarına takmış ve boş kargoyu kargolamış ama alıcı eksik fiyat gönderip daha fazla para atmayacağım demiş.

Hocam dolandırılan arkadaş konuyu açan kişi anladığım kadarıyla kısaca bu arkadaşın kardeşi kargoya verilecek kutunun içindeki kartı kargoya gideceğini bilmeden bilgisayarına takmış ve boş kargoyu kargolamış ama alıcı eksik fiyat gönderip daha fazla para atmayacağım demiş.
Satan arkadaşın anlattığı boş kutu hikayeyse peki? Ekran kartlı bir kutu ve ekran kartsız bir kutunun arasındaki farkı 5 yaşındaki çocuk bile anlayabilir. Ki ekran kartını kendisi taktıysa çok da ufak bir cocuk olduğunu düşünmüyorum. Kendisi boş kutu gönderdiyse? Böyle birşeyi neden havale ile satmayı tercih etmiş? Halihazırda sahibinden güvenli ödeme seçeneğini zaten sunuyor.

Satan arkadaşın anlattığı boş kutu hikayeyse peki? Ekran kartlı bir kutu ve ekran kartsız bir kutunun arasındaki farkı 5 yaşındaki çocuk bile anlayabilir. Ki ekran kartını kendisi taktıysa çok da ufak bir çocuk olduğunu düşünmüyorum. Kendisi boş kutu gönderdiyse? Böyle bir şeyi neden havale ile satmayı tercih etmiş? Halihazırda sahibinden güvenli ödeme seçeneğini zaten sunuyor.

Bende öyle düşündüm yazdıktan sonra satan kişide dolandırıcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı