Beni dolandırmaya çalışan çocuk

Seni dolandırmaya çalışan çocuğu bilmeden dolandırdın yani iyi ders olmuştur iyi olmuş sevindim.

Kısacası anladığım şu: Ürünü kargoya gönderdiniz, sadece 10 bin attı ve devamını göndermeyip engelledi. Bu mudur?

Evet olay böyle oldu ve küstah küstah konuştu fakat kardeşim çocuğun beklediği ürünü değil 8 GB dandik bir RAM yolladı. Çocuk buna 10.000TL verdi ve bana hâlâ yazmadı

Satan arkadaşın anlattığı boş kutu hikayeyse peki? Ekran kartlı bir kutu ve ekran kartsız bir kutunun arasındaki farkı 5 yaşındaki çocuk bile anlayabilir. Ki ekran kartını kendisi taktıysa çok da ufak bir cocuk olduğunu düşünmüyorum. Kendisi boş kutu gönderdiyse? Böyle birşeyi neden havale ile satmayı tercih etmiş? Halihazırda sahibinden güvenli ödeme seçeneğini zaten sunuyor.
Okumadan yorum yapma kardeşim kardeşim ram sattığımı sattı ve ürünü kargoya verdi.Satma işlemde telefon üzerinden oldu.

Evet olay böyle oldu ve küstah küstah konuştu fakat kardeşim çocuğun beklediği ürünü değil 8 GB dandik bir RAM yolladı. Çocuk buna 10.000TL verdi ve bana hâlâ yazmadı

Okumadan yorum yapma kardeşim kardeşim ram sattığımı sattı ve ürünü kargoya verdi.Satma işlemde telefon üzerinden oldu.
Çocuk dediğin herif 18 yaşında.

Hocam özetleyip tekrar yazar mısınız? Karışık olmuş biraz, anlayamadım.
Ben kardeşime aldığım kartı satılığa koydum.Fakat ben ram de satıyordum.Kardeşime adamın aldığını kargoya vermesi gerektiğini söyledim.Oda ram olan kutuyu yollamış insanlık haliyle.Satma işlemi ise sahibinden değil telefon üzerinden anlaştık bana sadece 10k attı ürün çoktan kargodaydı bu kadar.

Dolandıran kişi konu sahibi olabilir.
Aynen işim gücüm yok annem doktor babam üsteğmen elin veledinin 10.000 tlsine kaldım.

Son düzenleme:
Evet olay böyle oldu ve küstah küstah konuştu fakat kardeşim çocuğun beklediği ürünü değil 8 GB dandik bir RAM yolladı. Çocuk buna 10.000TL verdi ve bana hâlâ yazmadı.

Okumadan yorum yapma kardeşim kardeşim RAM sattığımı sattı ve ürünü kargoya verdi. Satma işlemde telefon üzerinden oldu.

Çocuk dediğin herif 18 yaşında.

Ben kardeşime aldığım kartı satılığa koydum. Fakat ben RAM de satıyordum. Kardeşime adamın aldığını kargoya vermesi gerektiğini söyledim. Oda RAM olan kutuyu yollamış insanlık haliyle. Satma işlemi ise sahibinden değil telefon üzerinden anlaştık bana sadece 10k attı ürün çoktan kargodaydı bu kadar.

Aynen işim gücüm yok annem doktor babam üsteğmen elin veledinin 10.000 tlsine kaldım.

Ne malum diğer arkadaşın dediği gibi sahibindenin kendi sistemi var neden telefon üzerinden anlaştınız.

Ben de aynı şekilde anlayamadım. Bir kardeşiyle küsmüş, 3090'ı koymuş falan fistan.
3090 kardeşime almıştım tabi parayı babam verdi ama ben almıştım 2.el bana
Ne malum diğer arkadaşın dediği gibi sahibindenin kendi sistemi var neden telefon üzerinden anlaştınız.
Dolandırdığım adam için technopat üzerinden konu açtım çünkü ben bir malım.

Çocuk bana sövüyor ve 3090 için sadece 10k atıyor, konu sahibi dolandırıcı 10k'ya sahibinden'e koyacak kadar mal ve bunu Technopat üzerinden duyuracak kadar geri zekalıyım.

Dava açması sonucu neler olabileceğini merak etmiş olabilirsiniz.

Onu Technopat üzerinden soracağıma açar ana yasayı okurum.

Çocuk bana sövüyor ve 3090 için sadece 10k atıyor, konu sahibi dolandırıcı 10K'ya Sahibinden'e koyacak kadar mal ve bunu Technopat üzerinden duyuracak kadar geri zekalıyım.

Onu Technopat üzerinden klavye abazalarına soracağıma açar ana yasayı okurum.

Gidip anayasayı okumanızı isterim.

Çocuk bana sövüyor ve 3090 için sadece 10k atıyor, konu sahibi dolandırıcı 10K'ya Sahibinden'e koyacak kadar mal ve bunu Technopat üzerinden duyuracak kadar geri zekalıyım.

Onu Technopat üzerinden klavye abazalarına soracağıma açar ana yasayı okurum.

Bu konu üzerinde ailem ile konuşup ortak karara varacağım. Konu burada kapanmıştır. Bu konu olay üzerine değil ailenin sıkıntı çıkaracağı bilindiği için açıldı. Babama parayı çocuğun numarasını vereceğim. Ne yaparsa yapsın. Siz de haklısınız 22 yaşında adamım ailemden korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı