Beni rahatsız eden birinden nasıl kurtulurum?

Benim bir kuzenim var. Sürekli benimle telefonla sesli ya da mesajla konuşmak istiyor. Kalbini kırmadan beni aramasını ya da mesaj atmasını nasıl engelleyebilirim? Yanlış anlamayın, zorbalık yapmıyor ama boş ve saçma konulardan konuşuyor. Bu arada kendisi alıngan ve ailesi bu konuda aşırı hassas.
Her muhabbet başladığında moralim bozuk de geç açıklama yapma yeterli olacaktır.

Benim bir kuzenim var. Sürekli benimle telefonla sesli ya da mesajla konuşmak istiyor. Kalbini kırmadan beni aramasını ya da mesaj atmasını nasıl engelleyebilirim? Yanlış anlamayın, zorbalık yapmıyor ama boş ve saçma konulardan konuşuyor. Bu arada kendisi alıngan ve ailesi bu konuda aşırı hassas.

Aga benim ilk PC m olduğunda bende bir tek kuzenim olduğu için hep onla konuşuyordum ve hep oyun oyun oyun yani başka bir şey konuşmuyordum. Sonra artık kuzenim konuşmak istemediğini anladım. Nasıl anladım:
İki de bir hadi görüşürüz işte bay bay ben daha lafımı bitirmeden.
İşte aynen aynen tamam hadi ben gidiyorum.
Ve konuşmasından anlıyordum yani sıkıldığını benimle konuşmak istemediğini.
Sen de ne yap biliyor musun böyle işte sanki kötü bıkmış gibi böyle solgun tatsız bir şekilde konuş anlar ha anlamadıysa istersen kötü laflar kullanarak da konuşabilirsin. Mesela şu an biz kuzenim le gayet rahatız o isterse bende istersem konuşuyoruz arada oynuyoruz bazen hiç oynamıyoruz ve kuzenine tek kişilik oyunlar tavsiye et. Mesela benim kuzenim tavsiye etmedi ama ben gene de kendim başladım Dead cells ya da Stardew Valley gibi oyunlarla zaman öyle bir geçiyor ki hemen akşam oluyor. Senin de kuzenin tek kişilik bir oyuna başlarsa oyunda çok zaman geçirir senle konuşmaya zamanı bile olmaz ama yani oyunu arada oynar arada senle konuşur ikinizde sıkılmazsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı