Benimle alay eden insanları nasıl kurtulurum?

7. veya 8. sınıftı sanırım, grupta bana karşı birkaç çocuk birleşmişti. Boş yapıyorlardı kısaca, dalga geçiyorlardı benimle. Şu an üniversitedeyim ve hâlâ onlardan bir ikisi hariç diğerleriyle konuşmuyorum. Beni gruba davet etmişti biri, bu zamana kadar tek başımaydım bundan sonrasını da önemli düşünüyorum dedim kabul etmedim. Kısaca çık gruptan, engelle onları ve boş ver, hayatına devam et.

Çıkın gruptan takmayın yüzlerine bile bakmayın umursamayın.

Sizinle yine dalga geçiyorlar benim lakabım "gay" olarak geçmekte siz düşünün gerisini istediklerini söylesinler boş verin.

İstedikleri gibi davranın kendilerini bir şey sansınlar isterseniz.

Daha üst sınıftan bir abin falan varsa arkanı kollayabilir ya da seninde bir iki arkadaşın olsaydı. Kolay kolay yapamazlardı bunu. Yani melesef hayatın kuralı bu kalabalık olan kazanıyor ve eziyor. Yapabileceğin tek şey bunlarla konuşmamak ve kendi grubunu kurmak ya da başka gruba girmek. Senin yanında olacak 1 kişi olsa bile yine yapamazlar kolay kolay.

Yeteri düzeyde çocuğuna eğitim vermemiş ailelerde yetişen çocukların da altyapısı iyi olmaz; unutmadan, okuma yazma bilmeyene fizik öğretemezken, kibir ve cehalet kavramları içerisinde sıkışıp kalmışlara karşı sessiz olmak en iyisidir.

Kendiniz hakkında konuşmayın bu insanlarla, daha çok malzeme vermiş olursunuz ellerine.

Bunları uyardım. Reşit değiliz 17 yaşındayız. Bir de benimle aynı sınıftalar. Ve bunları korkmadan yapıyorlar. Yarın hocaya söyleyeceğim. Fakat gözlerini korkutma amaçlı bir dava dilekçesi hazırlamak istiyorum. Yakın tanıdıklarım kendilerinin hep böyle kendi halinde olan insanlara karıştığını söylüyorlar. Anlayacağınız bad girl ve bad boy tipler. Bunlardan nasıl kurtulurum? Eğer farklı önerisi olan biri varsa söylesin. Lütfen yardım edin yeter artık yıl başından beri dalga geçiyorlar tepemin tası attı. 2'si erkek biri kız ama racon kesen tip kız. Hocaya söylediğimde de pek bir şey değişmeyecek gibi görülüyor. Sen bize hiçbir şey yapamazsın havasındalar.
Onlarla olan bütün bağlantını kes. Onlar arkadaş falan değil. Yeni arkadaşlar bulmaya çalış ancak kendini böyle ezdirme. Kimin ne olduğunu anlayana kadar fazla samimi olma. Zaten adam olan 10 metre öteden belli oluyor.

Onlarla olan bütün bağlantını kes. Onlar arkadaş falan değil. Yeni arkadaşlar bulmaya çalış ancak kendini böyle ezdirme. Kimin ne olduğunu anlayana kadar fazla samimi olma. Zaten adam olan 10 metre öteden belli oluyor.
Bunlarla zaten sınıfta konuşmuyorum bile. Bunlarla arkadaş olsam zaten kafama tükürürdüm. Arkadaşım sınıfta 2-3 tane tip ve zaten onlarla biz sınıfta 2 ayrı grup olarak takılıyoruz.

Her sınıfta vardır böyle tipler. Sağa sola bulaşıp kendine eğlence çıkaran, zekası fazla gelişmemiş insanlar. Gruptan çık, iletişimini kes. Sert dur. Tekrar bulaşmaya gelecekler, bir dahakine tavrını net bir şekilde ortaya koyarsan bir daha gelemezler. Hepsi kalabalığına güvenip kabadayılık yapmaya çalışan, sözünü geçirmeye çalışan ezikler. Bir kere paylarsan onları, kuyruklarını kıstırıp kaçarlar. Bu hep böyle olmuştur.

Önce kendinden daha önemli bir şey olmadığını hatırla sonra o gruptan çık ve bir daha bu insanlarla muhatap olma.
Bu grupta değildim kendileri ekledi, sırf hesap sormak için. Aynı sınıftayız ama mümkün olduğunca konuşmamaya çalışıyorum.
Umursamayın.Basın engeli.
Hocam yüzyüze eğitimde iken de aynısını yapıyor.
Her sınıfta vardır böyle tipler. Sağa sola bulaşıp kendine eğlence çıkaran, zekası fazla gelişmemiş insanlar. Gruptan çık, iletişimini kes. Sert dur. Tekrar bulaşmaya gelecekler, bir dahakine tavrını net bir şekilde ortaya koyarsan bir daha gelemezler. Hepsi kalabalığına güvenip kabadayılık yapmaya çalışan, sözünü geçirmeye çalışan ezikler. Bir kere paylarsan onları, kuyruklarını kıstırıp kaçarlar. Bu hep böyle olmuştur.
Hocam arkasına güveniyor be kavga etmek istemiyorum.
Daha üst sınıftan bir abin falan varsa arkanı kollayabilir ya da seninde bir iki arkadaşın olsaydı. Kolay kolay yapamazlardı bunu. Yani melesef hayatın kuralı bu kalabalık olan kazanıyor ve eziyor. Yapabileceğin tek şey bunlarla konuşmamak ve kendi grubunu kurmak ya da başka gruba girmek. Senin yanında olacak 1 kişi olsa bile yine yapamazlar kolay kolay.
1 arkadaşım bar ama fen lisesi olduğu için kimse müdahil olmak istemiyor.
Çıkın gruptan takmayın yüzlerine bile bakmayın umursamayın.

Sizinle yine dalga geçiyorlar benim lakabım "gay" olarak geçmekte siz düşünün gerisini istediklerini söylesinler boş verin.

İstedikleri gibi davranın kendilerini bir şey sansınlar isterseniz.
Sizinkiler daha ilginçmiş.
7. veya 8. sınıftı sanırım, grupta bana karşı birkaç çocuk birleşmişti. Boş yapıyorlardı kısaca, dalga geçiyorlardı benimle. Şu an üniversitedeyim ve hâlâ onlardan bir ikisi hariç diğerleriyle konuşmuyorum. Beni gruba davet etmişti biri, bu zamana kadar tek başımaydım bundan sonrasını da önemli düşünüyorum dedim kabul etmedim. Kısaca çık gruptan, engelle onları ve boş ver, hayatına devam et.
İnşallah ömrümün sonuna kadar yolda bile görmem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı