Benimle alay eden insanları nasıl kurtulurum?

Gruptan.

Gruptan çıkma, dersler için şu an aklıma bir şey gelmiyor çaresine bakarız onun derste mesela ne diyor örnek verebilir misin duruma hakim olmamız için.
Hocam bir sorum daha var sporla uğraşıyor musunuz
Ders grubu ayrı burası sohbet grubunda ve çok boş sohbet yaptıkları için çıktım.
Çıkın o zaman.
Çıktım ama yüzyüze eğitimde falanda hep karışıyorlar.
Açıkcası görüntülerden bir şey anlamadım. Bana normal gibi geldi. Benim arkadaş ortamım da birbirimize biz de yapıyoruz ama gülüp geçiyoruz. Biraz alıngan bir yapınız var galiba. Çok rahatsız olduysan okul değiştirebilirsin.
Hocam benimle alay ediyorlar 3 aydırlı ne arkadaş çevresi bunlar gibi adamlar inşallah yolda bile görmem.
İlk bakış her zaman çok önemlidir seni gözlerine hiçbir şey yapamaz diye kestirmişler. Kafalarına birer tane yalat hocayla falan çözüm olmaz.
Şiddete meyilli değilim ve sicilimi kirletmek istemiyorum.
Bana soracak olursanız normal bir arkadaş ortamı ama sen rahatsız olduysan çıkabilirsin.
Normal değil benle dalga geçiyorlar 3 aydırlı bunuda sizin düşündüğünüz o şaka ortamı ile yapmıyorlar. Alay ediyorlar.
Dostum sana bir abi tavsiyesi vereyim okursan ne ala. Küçükken hepimizin başına gelir bu olaylar , gelmedi,gelmez diyen yalan söyler net. Sebebi ise bazen suratımızdaki bir sivilce, bazen dilimizin dönmediği kelimeleri söylerken bazen sınavda düşük not alırken bazen kavgadan kaçmışsan hep alay konusu olur bu yaşlarda, doğrumu tabii ki değil. Tahminimce senin de böyle bir davranışını gördüler üstüne geliyorlar.

Ama bunları kendinden uzaklaştırman inan çözüm değil. Gruptan çıkarsın tekrar eklerler. Sınıfını değiştirirsin tenefüste gelirler. Evini taşırsın sosyal medyadan çökerler.

Kendini sev, kendinle barışık ol ve cevap verme bir süre sonra seninle dalga geçmeleri keyif bile vermeyecektir onlara.

Son olarak bir de olaya senin kendi pencerenden bakma. Dışarıdan gözlemci olarak bak daha objektif olursun.

Hayırlı forumlar...
2 ay boyunca cevap vermedim gene devam ettiler.
"Bana sataşıyor" ne demek yahu, engelleyip geçin hocam.

Böyleleriyle uğraşılmaz.

Ama engellemeden önce şu konunun linkini atarsanız iyi olur.
Hocam aynı sınıftayız ve çevreleri geniş olan insanlar. Ha bir arada benim tanımadığım birine benim numaramı atmıştı. Benle sıkıntısı olan bir insandı attığı kişide.

Ders grubu ayrı burası sohbet grubunda ve çok boş sohbet yaptıkları için çıktım.

Çıktım ama yüzyüze eğitimde falanda hep karışıyorlar.

Hocam benimle alay ediyorlar 3 aydırlı ne arkadaş çevresi bunlar gibi adamlar inşallah yolda bile görmem.

Şiddete meyilli değilim ve sicilimi kirletmek istemiyorum.

Normal değil benimle dalga geçiyorlar 3 aydırlı bunuda sizin düşündüğünüz o şaka ortamı ile yapmıyorlar. Alay ediyorlar.

Yerinizde olsam dediğiniz gibi bir dilekçe yazıp şikayet derim.(o kadar zor bir şey değil lisedeyken bende şikayet etmiştim korkudan bir daha karışamazlar size)

Çok takmana gerek yok bence gruptan ayrıl, hepsini engelle ve okulda tenefüslerde de al kitabını kitap oku tertemiz.
Ders ve teneffüs farketmiyor onlara.
Engelleyin hocam böyle insanlarla takılmayın.
Aynı sınıfta olmasak kurtuldum diye sevinirdim zaten.
Hocam engelleyin geçin olmadı sizin dediğiniz gibi üşenmiyorsanız dava falan iyi olur onlara sonradan başkasıyla da uğraşamazlar.
(Konudaki tüm mesajları okumadım konu ayrı bir yere gittiyse)
Bu da mantıklı.
Ben de yanlış anlaşılmadan dolayı böyle bir durum yaşamıştım. Muhattap olmayın gruba alırlarsa çıkın. Bir şey sorarlarsa aynen deyip geçin. Eğer okulda fiziksel zorbalığa da dönüşürse bir güzel benzetin, yeterli.
Hocam 1’ini döverim biri beni döver. Diğerinde kız zaten.
Yerinizde olsam dediğiniz gibi bir dilekçe yazıp şikayet derim.(o kadar zor bir şey değil lisedeyken bende şikayet etmiştim korkudan bir daha karışamazlar size)
Savcılığa mı ?
@RPM hocam bir de atarsam internette paylaştım diye sıkıntı olur yoksa keşke ne kadar insanların kendilerinden nefret ettiğini görürler en azından.
Gruptan çık ve o insanlarla bir daha konuşma.
Hocam okulda kendileri ayrıca sataşıyor ve çevresi geniş , sıkıntılı tipler.

Ders ve teneffüs fark etmiyor onlara.

Aynı sınıfta olmasak kurtuldum diye sevinirdim zaten.

Bu da mantıklı.

Hocam 1'ini döverim biri beni döver. Diğerinde kız zaten.

Savcılığa mı?

Polise şikayet edin. Doğrudan dava açmanız çok vakit alır. Eğer bir kez karakola giderlerse korkarlar.

Sınavlar iptal edilsin diye ağlayan 10 IQ tipler de bunlardır eminim.

Gruptan çıkın ve onlarla bütün bağlantınızı kesin.

Yazık cidden, yazdıkları şeyler ne kadar acınası olduklarını belli ediyor.
Yazılı hakkında soru sormama rağmen inatla neden yazılı hakkında soruyorsun diyorlar. Ne zaman sorayım o zaman yazılı günü mü :D?
Polise şikayet edin. Doğrudan dava açmanız çok vakit alır. Eğer bir kez karakola giderse korkarlar.
Babası savcı olan bir arkadaşıma sordum şu dönemde hiç takmazlar dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı