Benim için yılın ilk fotoğrafları

30843888-256-k477824.jpg

Fotoğraflar çok güzel. Ancak üzerinde oynanması lazım, şu an çok hamlar. Dinamik aralığın ortaya çıkmaya ihtiyacı var. :)

Elinize sağlık, hangi Drone?
Sizin gibi bir üstattan güzel yorumu almak bile beni gururlandırdı açıkçası. Tüm fotoğraflar DJI Mavic Mini ile çekildi. Renk ayarı yapma konusunda ne tecrübem ne de bilgim yok açıkçası ama araştıracağım :)
Tüm güzel yorumlarınız için teşekkürler. Fotoğrafları indirebilir ve kullanabilirsiniz elbette sadece farklı bir forum veya herhangi bir yerde paylaşacaksanız konu linkini bırakmanız yeterli. Sosyal´i de tam olarak bilmeyen insanlar da bu sayede görmüş olur.

Renk ayarı yapma konusunda ne tecrübem ne de bilgim yok açıkçası ama araştıracağım :)
Lightroom bu işlerde kullanılan en popüler ve en iyi programdır. YouTube'da bununla alakalı bir sürü video var, onlara bakabilirsin. Eğer Lightroom'a para vermek istemiyorsan Darktable ve RawTherapee gibi programları da önerebilirim. Az buz İngilizce biliyorsan bu programları internetten kolayca öğrenebilirsin diye düşünüyorum.

Mobil tarafında ise yine Lightroom yükleyebilir veya Snapseed gibi muhteşem bir program ile fotoğraflarını düzenleyebilirsin. :)

Yapmış olduğunuz geri dönüşler neticesinde son fotoğrafın renkleriyle biraz oynadım @Affansen ´in göndermiş olduğu konudakileri okuyarak. Sonuç bu:
DJI_0359_FHD.jpg

Geri
Yukarı