Benim numaram beni aradı

Başlıkta nasıl belirtsem bilemedim. Resimde de görüldüğü üzere 11:41'de benim numaram beni aradı. Ben o sırada uyuyordum, telefon babamın yanındaydı. Açmayı bilemediği için de açamamış. Ben de aramayla uyandım. Yaklaşık 7-8 saniye çaldı. Arkadaşım falandır diye kalkmadım. 10-15DK daha uyuyup kalktıktan sonra baktım ki benim numaram beni aramış. Normalde kendi numaramı arayınca hat meşgul der ama beni arayan benim numaramı aradığım zaman başına numaranın başına "+" ekleniyor ve "telefon hattınız yurt dışı aramalara kapalıdır" diyor. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?

Eki Görüntüle 753253
Böyle bir şey mümkün😂. Eskiden kullandığım bir site vardı istediğin numara ile istediğin kişiyi arayabiliyordun, mesajda atabiliyordun. Böyle sınıfı birbirine düşürüyordum Allah affetsin. Bir gün buna benzer bütün siteler kapatıldı kalanlarda işe yaramaz hale geldi, bazıları hala para ile devam ettiğini duymuştum ya tekrar bir açık buldular ya da ücretli sürümlerde bu olay devam etmekteydi.

Maalesef var böyle bir şey ve yeni dolandırıcılık yöntemi. Sadece sizin numaranız değil rehberinizdeki bir numaradan da arayabilirler. Bir de DeepFake diye ses değiştirme programı varmış. Dikkatli olun. Özellikle yaşlılar bu durumdan kolaylıkla etkilenebilir.

Numaramı da her yere yazmam genelde. Facebook'da falan da gizli arkadaşlarım bile göremiyor.

Böyle bir şey mümkün😂. Eskiden kullandığım bir site vardı istediğin numara ile istediğin kişiyi arayabiliyordun, mesajda atabiliyordun. Böyle sınıfı birbirine düşürüyordum Allah affetsin. Bir gün buna benzer bütün siteler kapatıldı kalanlarda işe yaramaz hale geldi, bazıları hala para ile devam ettiğini duymuştum ya tekrar bir açık buldular ya da ücretli sürümlerde bu olay devam etmekteydi.
Cevabımda anlattığım gibi hatta uygulamanın adıda voxox tu o zamana ait bir haber de bırakıyorum buraya.

Yüksek ihtimalle sunucularda bir sıkıntı olmuştur. Kendi numaramın beni aradığını görmüştüm. Zamanda yolculuk da olabilir.

Benim numaramdan başkalarını da aramasın. Türk Telekom kullanıyorum yazmalı mıyım böyle bir şey oldu diye?

Maalesef var böyle bir şey ve yeni dolandırıcılık yöntemi. Sadece sizin numaranız değil rehberinizdeki bir numaradan da arayabilirler. Bir de DeepFake diye ses değiştirme programı varmış. Dikkatli olun. Özellikle yaşlılar bu durumdan kolaylıkla etkilenebilir.
DeepFake yüz değiştirme programı ağırlıkla.

Bende kendim ile mesajlaşmıştım. Başka telefonun sım kartını benimkine takıp sonra tekrar kendi sım kartımı takınca mesajlar birbirine falan girmişti nasıl anlatsam bilemedim.

Onu ben de yapmıştım senden gelen mesaj sana gidiyor :D aynı mesajı hem karşı taraf mesaj atmış görünüyor hem de sen mesaj atmış görünüyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı