Benimle alay eden hocayı disiplin kuruluna şikayet edebilir miyim?

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bana takmış olan bir hoca var. Öğrencisini benimle yarıştırıyor. En sonunda benimle alay etti, saçım kıvırcık olduğundan dolayı "Saçına kuşlar yuva yapıyor mu?" dedi alaycı bir tavırla. Biliyorum normalmiş gibi gelebilir ancak böyle alay sebepleri çok oluyor benim üzerimden ve artık sıkıldım. Bu hocayı disiplin kuruluna dilekçe yazarak cezalandırabilir miyim?

Merhaba, bana takmış olan bir hoca var. Öğrencisini benimle yarıştırıyor. En sonunda benimle alay etti, saçım kıvırcık olduğundan dolayı "Saçına kuşlar yuva yapıyor mu?" dedi alaycı bir tavırla. Biliyorum normalmiş gibi gelebilir ancak böyle alay sebepleri çok oluyor benim üzerimden ve artık sıkıldım. Bu hocayı disiplin kuruluna dilekçe yazarak cezalandırabilir miyim?
Tabi dostum, hatta hocayı bu yüzden asarlar. Hocana gidip bu durumun seni rahatsız ettiğini söylemeyi denemeye gerek yok. Belki hoca sana takılıyordur falan?

Merhaba, bana takmış olan bir hoca var. Öğrencisini benimle yarıştırıyor. En sonunda benimle alay etti, saçım kıvırcık olduğundan dolayı "saçına kuşlar yuva yapıyor mu?" dedi alaycı bir tavırla. Biliyorum normalmiş gibi gelebilir ancak böyle alay sebepleri çok oluyor benim üzerimden ve artık sıkıldım. Bu hocayı disiplin kuruluna dilekçe yazarak cezalandırabilir miyim?

Böyle hocaları çok takmayın. Aşağılayıcıdan ceza yiyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki şikayet edebilirsiniz öğretmeninizi. Ama unutmayın ki o size değil, siz ona muhtaç olacaksınız not konusunda.

Tabi dostum, hatta hocayı bu yüzden asarlar. Hocana gidip bu durumun seni rahatsız ettiğini söylemeyi denemeye gerek yok. Belki hoca sana takılıyordur falan?
Hocam ben bunu birçok kez belirttim zaten, hoca yine de yaptığı için diyorum bunu.

Tabii ki şikayet edebilirsiniz öğretmeninizi. Ama unutmayın ki o size değil, siz ona muhtaç olacaksınız not konusunda.
Hocam ironi anlamında dediyseniz benim hocam değil, nöbetçi iken yaşandı bu.

Okula bir gün fön çekip gidin bakalım bu sefer de o haliyle size laf atarsa kesinlikle alay edip dalga geçtiğine emin olursunuz. Ya da hocanın geçmişinde kıvırcık saçla ilgili kötü bir anısı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı