Benimle alay eden hocayı disiplin kuruluna şikayet edebilir miyim?

Böyle hocaları çok takmayın. Aşağılayıcıdan ceza yiyebilir.
Hocam ilk başlarda çok takmıyordum ancak hoca alay etmeye başlayınca 2-3 sınıf daha benle alay etmeye başladı.

Hocam ben bunu birçok kez belirttim zaten, hoca yine de yaptığı için diyorum bunu.

Hocam ironi anlamında dediyseniz benim hocam değil, nöbetçi iken yaşandı bu.
İroni yapmıyorum. Bu kadar ufak bir konudan dolayı şikayet etmek yerine, direkt olarak kendisiyle iletişim kurun.

Merhaba, bana takmış olan bir hoca var. Öğrencisini benimle yarıştırıyor. En sonunda benimle alay etti, saçım kıvırcık olduğundan dolayı "Saçına kuşlar yuva yapıyor mu?" dedi alaycı bir tavırla. Biliyorum normalmiş gibi gelebilir ancak böyle alay sebepleri çok oluyor benim üzerimden ve artık sıkıldım. Bu hocayı disiplin kuruluna dilekçe yazarak cezalandırabilir miyim?
Ne olacak zannedersin ki hiçbir şey olmaz şikayet etsen dahi basit şeylere bakmazlar bile

İroni yapmıyorum. Bu kadar ufak bir konudan dolayı şikayet etmek yerine, direkt olarak kendisiyle iletişim kurun.
Hocam ilk defa yapışı değilmiş ki. Hatta sınıflara da yaymış galiba bunu arkadaşın yazdığına göre.

Okula şikayet edince değişen bir şey olacağını mı sanıyorsunuz? Muhtemelen okul idaresi hocanın arkasına duracaktır. CİMER'e yazaraktan hocanızın sizi küçük düşürdüğünü ve hoşlanmadığınızı belirterek şikayetçi olabilirsiniz.

Geri
Yukarı