Benimle alay eden hocayı disiplin kuruluna şikayet edebilir miyim?

Lisede bir hocamız ders anlatırken sınıfta dolaşırdı ara sıra yanımızdan geçerken, gelip gidip omzumuza boksör gibi yumruk atardı. Şimdi hocalar bunu yapsa gençler gider hocayı bizi ölesiye dövüyor diye şikayet eder. :D

Bazı hocalar olgun öğrencileriyle şakalaşıyor. Gençlerde bunu fazlasıyla büyütüyor.

Dostum bak hocana aynen şunu söyle:
"Hocam, sınıfta saçım ile ilgili şaka yaptığınızda sizin espri yaptığınızı biliyorum gönül koymuyorum fakat sınıf arkadaşlarım sizden cesaret alıp işin suyunu çıkarıyor. Biraz rahatsız oldum."

Bunu dersen olay büyümez, çirkinleşmez ve tatlılıkla kapatılır. Ayrıca hoca senin üstüne pozitif bir kanaat edinir. Vay be olgun bir gençmiş der. Yarın bugün o hocaya işin düştüğünde gelip bu konu altında bana teşekkür edersin.
Pek katılmıyorum, beden öğretmeni dersin ortasında beni ağlatıp sonra ağlamamı taklit etmişti. Pek şaka gibi değil.

Lisede bir hocamız ders anlatırken sınıfta dolaşırdı ara sıra yanımızdan geçerken, gelip gidip omzumuza boksör gibi yumruk atardı. Şimdi hocalar bunu yapsa gençler gider hocayı bizi ölesiye dövüyor diye şikayet eder. :D

Bazı hocalar olgun öğrencileriyle şakalaşıyor. Gençlerde bunu fazlasıyla büyütüyor.

@Jack İşte Dostum bak hocana aynen şunu söyle:
"Hocam, sınıfta saçım ile ilgili şaka yaptığınızda sizin espri yaptığınızı biliyorum gönül koymuyorum fakat sınıf arkadaşlarım sizden cesaret alıp işin suyunu çıkarıyor. Biraz rahatsız oldum."

Bunu dersen olay büyümez, çirkinleşmez ve tatlılıkla kapatılır. Ayrıca hoca senin üstüne pozitif bir kanaat edinir. Vay be olgun bir gençmiş der. Yarın bugün o hocaya işin düştüğünde gelip bu konu altında bana teşekkür edersin.
kesinlikle katılıyorum gün gelir devran döner kardeşimiz 10 puan için hocanın ayağına gitmek zorunda kalır tekrar çalacağın kapıyı vurma derler bizde.

Pek katılmıyorum, beden öğretmeni dersin ortasında beni ağlatıp sonra ağlamamı taklit etmişti. Pek şaka gibi değil.
Dostum neye katılmıyorsun? Senin hocan tam olarak art niyetli davranmış. Fakat bu durumun daha ne olduğu belli değil. Dediğim yöntemi dener eğer olmazsa şikayet eder. Şu anda bu şikayet olayının bir gerekliliğini göremedim.

@Jack İşte Dostum bak hocana aynen şunu söyle:

Hocam benzer birşey söyledim ancak dediğim gibi devam etti.

Biliyorum dışarıdan troll konu gibi gözüküyor ancak değil, böyle düşünüyorsanız özür diliyorum düşüncenizi böyle yaptığım için.

İlçe milli eğtime şikayet edin, müfettiş gelir. Aynı senin yaşındayken müdür yardımcısı beni tartaklamıştı üstüne birde hakaret. O zamanlar babama söyledim şikayet ettik müfettiş geldi okula. Hakkında dilekçe yazdırdı, gtüm gtüm nasıl önümde yalvardığı dün gibi aklımda. Eğer olayı olduğu gibi yazsam ne emekli olurdu ne bir daha memurluk yapabilirdi. Ondan sonra daha problem yaşamadım. 12 13 sene oldu bizim buralarda görüyorum, her gördüğünde selam veriyor. Eminim o anı unutamadığına:)

Kesinlikle katılıyorum gün gelir devran döner kardeşimiz 10 puan için hocanın ayağına gitmek zorunda kalır tekrar çalacağın kapıyı vurma derler bizde.
Hocam konu içerisinde belirtmiştim benim öğretmenim değil diye.

kesinlikle katılıyorum gün gelir devran döner kardeşimiz 10 puan için hocanın ayağına gitmek zorunda kalır tekrar çalacağın kapıyı vurma derler bizde.
Dostum onuda geçtim diyorum ya ortada ciddi bir olay yok. Önce konuşmayı deneyip, olmazsa şikayet etmeli. Bizim millet bu şikayet işinin suyunu çıkarttı.

Hocam benzer birşey söyledim ancak dediğim gibi devam etti.

Biliyorum dışarıdan troll konu gibi gözüküyor ancak değil, böyle düşünüyorsanız özür diliyorum düşüncenizi böyle yaptığım için.
Yok dostum troll olduğunu düşünmedim hiç, sadece gençler çabuk ateşleniyor ne yazık ki. O adama daha çok işin düşecek. Tatlı dil ile iletişim kurmayı dene. Hemen ilk çare şikayet edersen, o okul sana zindan olur.

Yok dostum troll olduğunu düşünmedim hiç, sadece gençler çabuk ateşleniyor ne yazık ki. O adama daha çok işin düşecek. Tatlı dil ile iletişim kurmayı dene. Hemen ilk çare şikayet edersen, o okul sana zindan olur.
Peki hocam teşekkür ederim, uzun zamandır hoca ile saygılı bir şekilde konuştum bu konuyu ancak değişmedi, şansımı denemeye devam edeceğim. Olmazsa yine konuda denilenleri deneyeceğim.

Merhaba, bana takmış olan bir hoca var. Öğrencisini benimle yarıştırıyor. En sonunda benimle alay etti, saçım kıvırcık olduğundan dolayı "saçına kuşlar yuva yapıyor mu?" dedi alaycı bir tavırla. Biliyorum normalmiş gibi gelebilir ancak böyle alay sebepleri çok oluyor benim üzerimden ve artık sıkıldım. Bu hocayı disiplin kuruluna dilekçe yazarak cezalandırabilir miyim?

Bizi ortaokulda bir hocamız tüm erkekleri dizip bildiğin omuzumuzu acıtana kadar sıkıyordu. Bir arkadaşın omuzu çok kötü oldu morardı, milli eğitime gittiler diye hatırlıyorum ama görevinden alınmamıştı hala daha mesleğini yapmaya devam etti.

Geri
Yukarı