BenQ 2430 Ghosting Sorunu

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Bugün FIFA oynarken oyuncuların üstündeki oklardan monitörümde ghosting sorunu olduğunu anladım. Emin olmak için UFO test yaptığımda da ortadaki gri yüzeyde ghosting olduğunu fark ettim. Çözüm olarak bütün AMA profillerini denedim, çok az yardımcı oldu ama düzelmedi. Monitör 144 Hz ve ekran kartım RTX 2080. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba tam modeli BenQ XL2430. Aynı monitörü daha 15 gün önce sattım 6 aylık kullanımım sonucunda hiçbir şekilde ghosting sorununa raslamadım acaba paneliniz arızalı olabilir mi?
Evet XL2430. Ben de en kaliteli 144Hz monitörlerden biri diye 1.5-2 sene önce almıştım. Ghosting dışında bazı görüntü bozuklukları da var. Ghosting FIFA alana kadar hiç gözüme batmamıştı, belki de diğer görüntü sorunlarının arkasındaki de ghostingdir. 🤷‍♂️

Problemim tam olarak Blurbusters sayfasındaki inverse ghosting.
Sorun hala devam ediyor. Monitördeki AMA modunu kapattığımda da kasıyormuş hissi veriyor. FIFA oynarken aşırı belli oluyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı