BenQ XL2411k ghosting

@FEDUX @BenQ Türkiye

@BenQ Türkiye
-Son durum güncellemesi-

2,5- 3 ay önce aldığım XL2411K monitörümdeki bariz ghosting sorunu üzerine iade süresi geçmeden forumda sorunla alakalı konu açıp Benq Türkiye tarafından "bu monitör ghosting olmaması için özel üretildi. Sorun garanti kapsamındadır. Eğer servisten olumsuz cevap alırsanız bize şu adresten ulaşın sorununuzu memnuniyetle çözeriz." Şeklinde yanıt aldım. Benq'ya güvenip iade etmediğim monitörümün garantisinden "üründe sorun yoktur ghosting sorunu bu ekranların normal sorunu her cihazda olur gibi bir cevap aldım.
Servisteki yetkili kişi sağolsun kendilerine Benq'nun ana şirket tarafından kendilerine atılan e-maili gösterdi. (Ek fotoğraflarda).

Cevaba gelecek olursak;
Ulusal firma tarafından, yetkili servisin onlara attığı içinde sadece yazı bulunan bir maile, cevap olarak "ghosting normaldir müşteriye durumu açıklayarak ürünü teslim edin" Şeklinde cevap verilmiş.
Anladığım kadarıyla firmanın ghosting sorunu yaşayan müşterilerinin monitörlerine olan ilgisi çok üstün körü.
Yetkili servis müşterinin garantiye başvurma sebebini ulusal yetkili servise yolluyor,ulusal servis daha monitörü görmemiş olmasına rağmen "hazır" bir cevap veriyor.
Servisten olumsuz yanıt alırsam eğer memnuniyetle yardımcı olacaklarını söyleyen @BenQ Türkiye 'ye ise 3 haftadır ulaşamıyorum. Attığım email cevaplanmadı. Buradan yazıyorum gün içinde forumda aktif olduğu gözükse de kendileri tarafından cevap alamıyorum.
Süreçteki aşamaya gelirsem:
Ürünü garantiden teslim almadım, tekrar arıza başvurusu açılacak. Ve Benq tarafından direkt olarak telefon yoluyla bana ulaşılacakmış. Bakalım ne olacak. Eki Görüntüle 1171349
Fotoğraftaki kağıdın üst kısmını sanıyorum ki iletişim bilgileri olduğu için bana göstermediler.
(Fotoğraftaki kağıt onlara cevap olarak atılan emailin bir çıktısı)

Merhaba Fedux,

Öncelikle geç geri dönüşümüz için kusura bakmayın.

Paylaştığınız görselde bulunan modeller bizim modellerimiz değil. Eğer kalın yazılan modelleri internette aratırsanız, farklı bir marka çıktığını göreceksiniz. Bu noktada bir karışıklık olmuş olma ihtimali mevcut.

Ghosting belli bir seviyeye kadar normaldir, çok hızlı sahnelerde olabilen bir durumdur. Lakin bunun oyun performansını etkilememesi gerekir. Bu noktada monitör üzerinden de yapabileceğiniz ayarlar mevcuttur.

[email protected] adresine tekrar bir eposta atıp ya da daha önce attığınız epostayı güncelleyerek bize isminiz, buradaki rumuzunuz ve telefon numaranızı paylaşabilir misiniz? Size ivedilikle yardımcı olmaya çalışalım.

Koskoca BenQ gibi bir markanın yetkili servisi böyle olması marka değerini gerçekten benim gözümde çok etkiledi. Bir monitör alacağım zaman BenQ markasına artık direkt bakmayacağım. TN panelde ghosting mi olur? (😀😀)

Koskoca BenQ gibi bir markanın yetkili servisi böyle olması marka değerini gerçekten benim gözümde çok etkiledi. Bir monitör alacağım zaman BenQ markasına artık direkt bakmayacağım. TN panelde ghosting mi olur? (😀😀)
Merhaba Tayfun,

Bu durum bizim de pek hoşumuza gitmedi, bir yanlış anlaşılma ya da karışıklık olduğunu düşünüyoruz. Bu duruma özel ilgi gösterip, hem mağdur olan müşterimize hızlıca yardımcı olup, hem de bu karışıklığa neyin sebep olduğunu servisimiz ile görüşüp bir daha tekrarlanmaması için elimizden geleni yapacağız.

Ghosting normalde IPS ve VA panellerde belli bir seviyede, belli durumlarda gözüken bir durumdur. TN panellerde de bir seviyeye kadar olabilir lakin Zowie'de bizim oyuncu konforunu etkilemesini hoş karşılamadığımız bir durum. Bu başlığı başka müşterilerimiz ve markamızı sevenlerin de takip ettiğini biliyoruz. Konu sonuçlandığında yine buradan bilgilendirme yapacağız.

@BenQ Türkiye yanlış anlamayın beni geçenlerde Dell Marka modeli direkt iade edebildim benzer sorundan hiç detaylı ve uzun bekletilmeden. Ben bir sorunla karşılaştığım zaman ne kadar kısa zamanda yapılmasını düşünürüm. Sizin için böyle bir konunun forum özelinde açılması başka BenQ monitörü alacak kişi hakkında artık " Acaba BenQ alırsam, sorun yaşarsam bende de böyle olacak mı?" sorusunu aklına getirir. İllahaki böyle hatalar olabilir. Ama ne derece az ve hızlı çözülürse sizin adınıza iyi olur tabi.

@BenQ Türkiye yanlış anlamayın beni geçenlerde Dell Marka modeli direkt iade edebildim benzer sorundan hiç detaylı ve uzun bekletilmeden. Ben bir sorunla karşılaştığım zaman ne kadar kısa zamanda yapılmasını düşünürüm. Sizin için böyle bir konunun forum özelinde açılması başka BenQ monitörü alacak kişi hakkında artık " Acaba BenQ alırsam, sorun yaşarsam bende de böyle olacak mı?" sorusunu aklına getirir. İllahaki böyle hatalar olabilir. Ama ne derece az ve hızlı çözülürse sizin adınıza iyi olur tabi.

Kesinlikle haklısın. Konu teknoloji olduğunda illa ki çeşitli problemler veya hatalar olabiliyor. Önemli olan ne kadar hızlı çözülebildiği. Biz de bu konuda elimizden geleni yapıyoruz Türkiye ofisi olarak.

Eleştirin, konuya ilgin ve yorumların için çok teşekkür ederiz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı