BenQ 2540k ölü piksele garanti destek verir mi?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, bu ürünü Amazon'dan aldım ekranda ölü piksel var, monitörün de en sağ taraflarında orta bölümün bir çizik var sadece beyaz da belli oluyor.
Bu çizikten dolayı bahane edip ölü piksele destek sağlamamazlık yaparlar mı?
Son olarak eğer Amazon BenQ servisi destek sağlamazsa bize o raporu atın size ücretinizi iade edelim dediler ama 8000TL almıştım 1 sene önce o da kötü oluyor benim için.
Ya da BenQ yardımcı olup yeni monitör sağlar mı bu modelin üretimi yok belki 360 verebilirler mi?

Ölü piksel yeni mi ortaya çıktı ve çizikten kastınız nedir?

Servis rapor verirse, satıcının iade edelim deme hakki yok hocam. Seçimi tüketici yapar. Tüketici satıcıdan isterse iade, isterse misli ile değişim talep eder.

Amazon genelde iade yapalım diyor, siz haklarınızdan bahsedip iade kabul etmeyince o zaman iade edelim fiyat farkını kupon olarak tanımlayalım diyorlar.

Servis rapor verirse değişim talep edebilirsiniz. BenQ TR desteği nasıl bilmiyorum ama iletişime geçebilirsiniz, ek olarak distribütör firma ile de iletişime geçebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-12-15-28-04-289_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2024-01-12-15-28-04-289_com.google.android.apps.docs.jpg
    139,4 KB · Görüntüleme: 4
Ölü piksel yeni mi ortaya çıktı ve çizikten kastınız nedir?

Servis rapor verirse, satıcının iade edelim deme hakki yok hocam. Seçimi tüketici yapar. Tüketici satıcıdan isterse iade, isterse misli ile değişim talep eder.

Amazon genelde iade yapalım diyor, siz haklarınızdan bahsedip iade kabul etmeyince o zaman iade edelim fiyat farkını kupon olarak tanımlayalım diyorlar.

Servis rapor verirse değişim talep edebilirsiniz. BenQ TR desteği nasıl bilmiyorum ama iletişime geçebilirsiniz, ek olarak distribütör firma ile de iletişime geçebilirsiniz.

Hayır Amazon diyor ki eğer sana yardımcı olmazlarsa o red raporunu bize at ücret iadeni yapalım dediler.
Ölü piksel evet sanırım yeni çıktı başlarda çok dikkatli bakmıştım bulamadım.
Ekran da çizik oluştu işte yeğenlerim oyuncak falan atmışlar galiba.
BenQ ulaşacağım sizce böyle bir durumda çizik de var kullanıcı hatası diye bahane yaparlar mı yoksa ölü pikselimi referans alırlar?

Yeni konular

Geri
Yukarı