BenQ EX2710Q 27"IPS QHD alınır mı?

4-5 gündür kullanıyorum. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Işık sızması neredeyse yok, ölü pixel çıkmadı. Pişman olmazsınız.

Bende sağ alt köşede bir tane ölü piksel çıktı ama minik bir ölü piksel sadece siyah ekranda çok dikkatli bakılınca belli oluyor. Dell'in Premium panel garantisi var. Sizce servise vermeye değer mi yoksa ileriki zamanlarda versem sıkıntı olur mu?

Bende sağ alt köşede bir tane ölü piksel çıktı ama minik bir ölü piksel sadece siyah ekranda çok dikkatli bakılınca belli oluyor. Dell'in Premium panel garantisi var. Sizce servise vermeye değer mi yoksa ileriki zamanlarda versem sıkıntı olur mu?
Kafanıza takılıyorsa verebilirsiniz hocam. Yerinde servis hizmeti de olduğu için, ikamet ettiğiniz yerden teslim edebilirsiniz. Ben olsam çok rahatsız etmiyorsa vermezdim.

Peki versem ne kadar sürer tahmini? Ve daha sonra versem olur mu ? Mesela 1 sene sonra.
Hocam telefon, bilgisayar gibi ürünlerde cihazda 1 ay içinde bir sorun oluşursa garanti size sıfır kapalı kutu ürün veriyor. Hatta bir keresinde 32. günde telefonunu garantiye götüren biriyle karşılaşmıştım ve danışmadaki görevli, "Cihazınız 31 günü doldurduğu için maalesef onarım yapabiliriz." demişti. Demem o ki, bence verebiliyorsanız 1 ay içinde verin. Tahminimce azami süre 2 haftadır, ama 1 hafta içinde çok büyük ihtimalle sonuç alırsınız gibime geliyor. Kesin bir şey söyleyemiyorum çünkü daha önce hiç Dell servisiyle deneyimim olmadı.

Hocam telefon, bilgisayar gibi ürünlerde cihazda 1 ay içinde bir sorun oluşursa garanti size sıfır kapalı kutu ürün veriyor. Hatta bir keresinde 32. günde telefonunu garantiye götüren biriyle karşılaşmıştım ve danışmadaki görevli, "cihazınız 31 günü doldurduğu için maalesef onarım yapabiliriz." demişti. Demem o ki, bence verebiliyorsanız 1 ay içinde verin. Tahminimce azami süre 2 haftadır, ama 1 hafta içinde çok büyük ihtimalle sonuç alırsınız gibime geliyor. Kesin bir şey söyleyemiyorum çünkü daha önce hiç Dell servisiyle deneyimim olmadı.

Benim de asıl korkum gelen modelin bundan daha kötü çıkması :)

Benim de asıl korkum gelen modelin bundan daha kötü çıkması :)
Teknoloji şans işi hocam işte. Mesela şuana kadar bu monitörü alıpta ölü piksel gördüğüm ilk kişi sizsiniz :D

Zamanınız ve moraliniz var ise berin garantiye, gelen üründe de sorun olursa onu da verirsiniz.

Teknoloji şans işi hocam işte. Mesela şu ana kadar bu monitörü alıp da ölü piksel gördüğüm ilk kişi sizsiniz :D

Zamanınız ve moraliniz var ise berin garantiye, gelen üründe de sorun olursa onu da verirsiniz.

Birisi şöyle yazmış.

sıkışmış piksel düzeltme
  1. Öncelikle monitörünüzü kapatın.
  2. Nemli bir bez alın. Bu ekranın çizilmesini önleyecektir.
  3. Bez yardımı ile sıkışmış pikselin bulunduğu kısma baskı uygulayın. Diğer kısımlara bastırmamaya dikkat edin.
  4. Bir süre ovaladıktan sonra monitörünüzü açın.
Bu işe yarar mı gerçekten?

Birisi şöyle yazmış.

sıkışmış piksel düzeltme
  1. Öncelikle monitörünüzü kapatın.
  2. Nemli bir bez alın. Bu ekranın çizilmesini önleyecektir.
  3. Bez yardımı ile sıkışmış pikselin bulunduğu kısma baskı uygulayın. Diğer kısımlara bastırmamaya dikkat edin.
  4. Bir süre ovaladıktan sonra monitörünüzü açın.
Bu işe yarar mı gerçekten?
Hiç bir fikrim yok hocam. Yeni bir konu açıp, deneyimlemiş biri varsa daha net bilgi verecektir.

Geri
Yukarı