BenQ Mobiuz EX2510 vs AOC 24G2U

Arkadaşlar. Black Equalizer diye bir özellik var. Onu sıfıra çekerseniz tüm siyahları komple karartır, karanlık sahnelerde hiçbir şey göremezsiniz. Yükseltirseniz siyah içi detayları ortaya çıkarır. Yani oraya adamlar koymuşlar sen ayarlayabilesin oyun oynarken, film izlerken farklı farklı diye. Onu sıfıra çekip "Anam çok karanlık ahoow" demek biraz garip. İncelemede de arkadaşın o şekilde oynaması biraz garip olmuş. Lakin o muhtemelen kameradan bence ya neyse.

Şu videoda abimiz tontiş tontiş anlatmış nasıl kullanılacağını. Ayrıca birmonitörün renk performansına bakarken kendi monitörünüzün ve monitörü çeken kameranın renk performansının da etkili olduğunu unutmamak lazım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar. Black Equalizer diye bir özellik var. Onu sıfıra çekerseniz tüm siyahları komple karartır, karanlık sahnelerde hiçbir şey göremezsiniz. Yükseltirseniz siyah içi detayları ortaya çıkarır. Yani oraya adamlar koymuşlar sen ayarlayabilesin oyun oynarken, film izlerken farklı farklı diye. Onu sıfıra çekip "Anam çok karanlık ahoow" demek biraz garip. İncelemede de arkadaşın o şekilde oynaması biraz garip olmuş. Lakin o muhtemelen kameradan bence ya neyse.

Şu videoda abimiz tontiş tontiş anlatmış nasıl kullanılacağını. Ayrıca birmonitörün renk performansına bakarken kendi monitörünüzün ve monitörü çeken kameranın renk performansının da etkili olduğunu unutmamak lazım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
dostum bende benq başka bi monitörü var o özellik 0 da ama öyle her şey simsiyah falan değil yani. Benimde huyrandım olay bu zaten.

dostum bende benq başka bi monitörü var o özellik 0 da ama öyle her şey simsiyah falan değil yani. Benimde huyrandım olay bu zaten.
Ya bir sürü şeyden olabilir o. Parlaklığını çok açmışsındır. Yine siyah dengesiyle oynayan "Light tuner" benzeri bir ayar daha vardır. Panelde bir sıkıntı olabilir. Senin izlediğin içerikte bir sıkıntı olabilir. En iyi teknik servise göndererek anlayabilirsin.

24G2U da FreeSync flickering problemi varmış. Forum da 2 kişiden bunu duydum. Aynı paneli ViewSonic'te kullanmasına ragmen böyle bir sorun yok çok ilginç. ViewSonic ve AOC panda panel kullanıyorlar diye biliyorum bu modellerde. Alacaksanız ViewSonic öneririm bu sebeble AOC 24G2U yerine.

BenQ'nun Dark gamma problemi arkadaşın dedigi kadar var sanırım. EX2510 inceleme videosundan baktım. Siyah sahneler uzay boşlugu gibi simsiyah hiçbir ayrıntı göremiyorsun siyah tonlarında. Ama yine de bu monitörün bir modundan mı kaynaklı yoksa ayarı mı yanlış yapılmış diye düşünüyorum.

Songokutr Merhaba,

EX2510 başta olmak üzere EX ve XL serilerimizde bulunan modellerin hiçbirinde kronik bir problem bulunmamaktadır. Bu modellerde bulunan Black eQualizer ve Light Tuner ayarlarından, karanlık alanlardaki detayları azaltıp, çoğaltabilirsiniz. İzlediğiniz örnekte muhtemelen bu ayarlar 0 değerinde bırakılmış olabilir.

Aşağıda paylaştığımız incelemeyi izlerseniz Black eQualizer ve Light Tuner kullanımı ve performansları hakkında bilgi alabilirsiniz. İnceleme bahsettiğiniz EX2510 model monitörümüzde yapılmıştır.

Ürünlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz ya da yorumunuz varsa, bizimle buradan ya da imzamızdaki e-posta adresinden iletişime geçerseniz memnuniyetle yardımcı olmak isteriz.

Sağlıklı günler dileriz.

Songokutr Merhaba,

EX2510 başta olmak üzere EX ve XL serilerimizde bulunan modellerin hiçbirinde kronik bir problem bulunmamaktadır. Bu modellerde bulunan Black eQualizer ve Light Tuner ayarlarından, karanlık alanlardaki detayları azaltıp, çoğaltabilirsiniz. İzlediğiniz örnekte muhtemelen bu ayarlar 0 değerinde bırakılmış olabilir.

Aşağıda paylaştığımız incelemeyi izlerseniz Black eQualizer ve Light Tuner kullanımı ve performansları hakkında bilgi alabilirsiniz. İnceleme bahsettiğiniz EX2510 model monitörümüzde yapılmıştır.

Ürünlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz ya da yorumunuz varsa, bizimle buradan ya da imzamızdaki e-posta adresinden iletişime geçerseniz memnuniyetle yardımcı olmak isteriz.

Sağlıklı günler dileriz.

İlginiz ve açıklamarınız için teşekkür ederim. Bilgisizligime gelmiş özür diliyorum ama video da siyah sahneler de gerçekten bir anormallik vardı. İzleyip incelerseniz kendiniz de görebilirsiniz. Hatta başka videolarda da yanyana monitör testlerin de Benq monitörün siyah sahnelerinde daha koyu ve ayrıntıları yok eden bir görüntü sundugunu gördüm. Ama blackequlazier ayarından kaynaklı oldugunu tahmin edememiştim. Aslında uzman olmayan kullanıcı böyle şeyleri bilmek zorunda degil. Bu sebeple inceleme yapmanız için anlaştıgınız youtube kanallarıyla daha detaylı bilgi vererek onları yönlendirirseniz sevinirim.

Ben benq kalitesine güvendigim için ve karanlık sahne sorunu olmadıgını bildigim için gönül rahatlıgıyla BenQ EX2710 siparişini verdim :) şimdiden bana hayırlı olsun :)

Songokutr Merhaba,

Sağlıklı günler dileriz.
Sırf bir tane satıcıda olduğu için farklı marka monitör aldım bilginiz olsun. Böyle devam.

Sırf bir tane satıcıda olduğu için farklı marka monitör aldım bilginiz olsun. Böyle devam.

Merhaba HighTechLowLife,

Öncelikle ürünlerimize olan ilgin için teşekkür ederiz.

EX2510 modelimiz N11, Hepsiburada ve Gittigidiyor başta olmak bazı e-ticaret sitelerinde ve Gamers Arena ve Sinerji bilgisayar gibi bayilerimizde mevcut. Belki sizin aldığınız dönem stok problemi yaşanmış olablir. Çok talep gören bir ürünümüz olduğu için stokları çabuk tükeniyor ve siz bakarken tek bir bayide satışta kalmış olabilir. Bunun için kusura bakmayın.

Bir daha ki sefere monitör alma ihtiyacınız olursa, bize [email protected] adresinden ulaşırsanız en uygun fiyatla en güvenilir şekilde ürünün size ulaşması için yardımcı olmak isteriz.

Amazon almanyadan sipariş verebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Bence BenQ'nun Amazon.tr ile anlaşma şansı varsa çok iyi olur. Satıcısı Amazon olmayan bir yerden alışveriş yapmak bana güven vermiyor.

Songoku,

Amazon diğer platformlara göre biraz daha yeni olduğu için Türkiye'de, şu an için bayilerimiz üzerinden ürünlerimiz bulunuyor. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.

Eğer güvenmediğiniz bir durum olursa, yukarıda da belirttiğimiz gibi bize [email protected] adresinden ulaşırsanız mutlulukla yardımcı oluruz.

Sağlıklı günler dileriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı