BenQ XL2411K TN 144Hz vs ASUS VG249Q1A IPS 165Hz

faxeNN

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
•AMD Ryzen 7 5700X •Asus B450M-DRAGON •Kingston FURY Beast 8X2 3200Mhz CL16 DDR4 •MSI Gaming X GeForce GTX 1060 3GB 192 Bit GDDR5 •Sharkoon Silentstorm Coolzero 650w 80+ Gold •512 GB SAMSUNG SSD •480 GB KINGSTON A400 SSD •Kioxia Exceria 500GB M2
Meslek
Öğrenci
Monitör
benq xl2411k, asus vg249q1a
İki haftaya kadar monitor alacağım fakat 144Hz TN panel ile 165Hz IPS panel arasındaki hız ne kadar büyük olur bunun cevabını merak ediyorum.

360Hz, 240Hz, 165 ve 144 panellerin hepsini kullandım fakat 165 Hz IPS ve 144Hz TN panel arasında ne kadar fark var bilmiyorum, çünkü 165Hz ve 144Hz de VA panel kullandım. Bu yüzden bilmiyorum sorumdaki hız farklarını.

Valorant için alacağım. Yani renk konusunda sorunum yok ki, zaten şu an da halihazırda 60Hz TN panel kullanıyorum. Renk konusunda sorun yaratmıyor, buna göre cevap verirseniz sevinirim.

TN panel olarak aklımda BenQ XL2411K 144Hz modeli.
IPS olarak aklımda ASUS VG249Q1A 165Hz modeli var.

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panel düşük gecikme için alınabilir ama ben önermezdim VP249 daha iyi. Bütçe yeterse MSI g2412 itopya da 4800TL, 170HZ IPS monitör. Alabiliyorsanız onu alın.

Hocam ghosting videolarina baktigimda ciddi ghosting var IPS panellerde bu benim cok sinirimi bozar net bir goruntu istiyorum sanirim TN panel alacagim.

Hocam ghosting videolarina baktigimda ciddi ghosting var IPS panellerde bu benim cok sinirimi bozar net bir goruntu istiyorum sanirim TN panel alacagim.
IPS panellerde ghosting olmaz olursa da çok minimal olur fark etmezsin bile. Senin baktığın VA panel olmasın? VA panelde ciddi ghosting olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

IPS panellerde ghosting olmaz olursa da çok minimal olur fark etmezsin bile. Senin baktığın VA panel olmasın? VA panelde ciddi ghosting olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VA'lar en fazla ghostinge sahip evet ama IPS panelli BenQ monitöre rakip monitorlerin ghostinf testlerini izlemeni tavsiye ederim
BenQ'da neredeyse hiç yok videolarda gördüğüm kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı