BenQ Zowie XL2411K maceram

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle ne aldığımı neden aldığımı net bir şekilde biliyorum arkadaşlar.
TN pnellerde yandan bakış açısı kötü renk kalitesi kötü ama 0 ghosting ve minimum input lag olduğu için tercih eiliyor.
Benim en büyük sorunum teknolojide biraz şansız biriyimdir. Ekranlarda genelde ölü pixel kusuru çıkabiliyor.
Bu gibi durumlarda firmalar zorluk çıkarıyor.
Ben ürünü Hepsiburada üzerinden aldım, dakika bir gol bir gitmişler PTT Kargo ile göndermişler. Bu durum bile baştan canımı sıktı.
1 haftaya gelirse büyük başarı.

Amazon diğer tercihimdi. N11 GittiGidiyor hiç karıştırmadım bile. Belki de hata yaptım ama destekte bana demeleri N11 kutu açılmaması gerekiyormuş falan dediler.

Hepsiburada 2 kere canlı desteğe bağlandım. İlk arkadaş bana demesi kutu gelince açıp bakabilirsiniz ama çalıştıramazsınız, diğer arkadaş ise açılmaması gerektiğini söyledi. Ancak Hepsiburada şikayetim var sitesinde desteğinin iyi olduğunu gördüm. Açıkçası biraz risk içeriyor çünkü sizi koruyan bir şey yok.

Game arena ise bu ürünün distribütörlerinden birisi Amazon'da satıcı. Amazona çok güveniyorum ama o satıcıya attığım mesajlarda çok saçma cevaplar geldiği için nem kaptım. Ürünün yanında display kablosu geliyor mu diye sordum ama bana verdiği cevap ekranın çıkışlarını saymak oldu. Şimdi düşünüyorum Amazon'dan alsam daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Çünkü Amazon politikasına göre gerçekten korunuyorsunuz.
Hepsiburada kendi satıcı olduğu için tercih ettim bakalım umarım bir sorun yaşamam fakat dediğim gibi tek karar mercii olduğu için risk içeriyor.

Ürün gelince paketi açıp ekranı kontrol etmeyi düşünüyorum çünkü pakette sorun olmasa bile üründe kırık çıkabiliyor kargolardan dolayı.
Ölü piksel testini geçebilmek şu an için en önemli sorunum.

Bir sorunda ürünü al gönder kabul edilmesini bekle ücreti geri al sorun üstüne sorun. Bir sorun yaşarsam ürünün modelini beğenmedim deyip genel bir şikayetle iade edebilmeyi ümit ediyorum. Aklınızda bir şeyler varsa bu konuda benimle paylaşabilirsiniz.
Ürün sorunsuz çıkarsa gerçekten mutlu olacağım.

Gelişmeleri buradan yazacağım.

İsimli arkadaşımız bu monitörler hakkında uzman ve tecrübeleri ile konuya destek verirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Görüntüsü 2021-01-22 18-03-28.png

www.passmark.com
Ekran Görüntüsü 2021-01-22 18-05-38.png

Amazon üzerinden satıcısı Amazon değilse pek bir deneyim farkı olacağını sanmıyorum Hepsiburada ile, umarım sorunsuzca kullanırsınız.

Amazon üzerinden satıcısı Amazon değilse pek bir deneyim farkı olacağını sanmıyorum Hepsiburada ile, umarım sorunsuzca kullanırsınız.

Çok teşekkür ederim :D
Ürün 22 Ocak cuma günü kargoya verildi ve hala İstanbul'da görünüyor. 1 haftada gelirse iyi olmazsa ürünü eve gelince kabul etmeyip iade edeceğim. Bu durum çok canımı sıktı. PTT kargo nedir anlam veremiyorum. Gelişmeleri yazacağım. O anki ruh halime bağlı yani ^_^

Geri
Yukarı