BenQ Zowie XL2546k vs Dell Alienware AW2523HF

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO oynayacağım için alacağım e-spor düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi? Çünkü biri 360Hz diğeri 260. arada kalıyorum. Ayrıca IPS de var lakin Zowie de piksel düzeltme olayı var tamamen kararsızım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO oynayacağım için alacağım e-spor düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi? Çünkü biri 360Hz diğeri 260. arada kalıyorum. Ayrıca IPS de var lakin Zowie de piksel düzeltme olayı var tamamen kararsızım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Zowie çok daha kaliteli olsa da Dell'de iyidir. Arkadaşım aynı modelin 240'ını yıllarca kullandı. FPS oynayacağın için bütçeyi göz ardı ederek 400FPS civarı alabiliyorsan CS:GO'da kesinlikle 360Hz almalısın. 2 Monitörde çok kaliteli monitörler.

360Hz için erken olduğunu düşünüyorum. XL2546k kullanıyorum memmunum. Amerika dışındaki bütün esporcular Zowie'yi tercih ediyor. 360Hz i çok istiyorsan Zowie'nin yeni çıkarttığı modeline bakabilirsin.

BenQ'nun CS üzerinde etkisi büyük. Fakat 360Hz akıcılığı da bir başka.
Yüksek FPS alan biriysen Dell tavsiye ederim.
BenQ'da pişman etmez. Burada ki seçim sizin monitörü ne amaçla kullandığınız.
Dell karma kullanıma da hitap ediyor. TN panel gibi sıf karşısına oturmana gerek yok.
BenQ'da CS oyna kapat o kadar. Yatağa uzanıp dizi izlemek keyifli olmuyor çünkü.

@Saint Lucia hocam elimden AMD 7800x3D var ve RTX 4070 Ti var hangisini alayim gönlümden Zowie geçiyor.

@canysf hocam bütçem olsa 360Hz almak isterdim lakin uymuyor.

@Saint Lucia hocam arada bir film ya da dizi izliyorum o kadar kötü etkiler mi?

Ceza aldığımdan yazamadım kusura bakmayın.

@Saint Lucia hocam elimden AMD 7800x3D var ve RTX 4070 Ti var hangisini alayim gönlümden Zowie geçiyor.

Dizi ve Film izliyorsan BenQ önermem. Kaliteli TN panel olabilir lakin karma kullanım için IPS kadar el verişli değil ne yazık ki.
Ayrıca sistemin güçlü bir sistem 360Hz monitör yakışır.

Dizi film bende izliyorum çok kötü gözükmüyor şahsen. IPS daha iyi olur ama CS'ye ağırlık vereceğin için al Zowie işte.

@wizz007 yani hocam bende öyle düşünmüştüm arada.

@Saint Lucia yakışır ama işte IPS de FPS oynasam olmaz mı ama Zowie taktım kafayı.

@Saint Lucia hocam ben Battlefield 1 veya 5 oynuyorum TN olur mu?

Cevaplarınız bekliyorum.

@wizz007 hocam sizden cevap bekliyorum.

Arkadaşlar ASUS ROG 360Hz modelide var sizce.

Son düzenleme:
@wizz007 yani hocam bende öyle düşünmüştüm arada.

@Saint Lucia yakışır ama işte IPS de FPS oynasam olmaz mı ama Zowie taktım kafayı.

@Saint Lucia hocam ben Battlefield 1 veya 5 oynuyorum TN olur mu?

Cevaplarınız bekliyorum.

@wizz007 hocam sizden cevap bekliyorum.

Arkadaşlar ASUS ROG 360Hz modelide var sizce.

Battlefield 1 oynadım IPS panele göre ne kadar kötüdür bilmemde görüntü çok da kötü değil benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı