Benzin ve motorine yeniden zam bekleniyor

@Rustin Cohle Bir şeylerden feragat etme şansımız bile yok maalesef. Bir bedel ödemek zorundayız ve ne yaparsak yapalım o alınıyor gibi. Arabaya biniyorsun; vergisi, bakımı, yakıtı bela oluyor. Motora bineyim diyorsun fiyatı anlamsız şekilde artmış oluyor ve can güvenliğini tehlikeye atıyorsun. O para her türlü çıkıyor cepten bir şekilde. Verdiğin kararın ve çabanın boşa gitmesini izliyorsun sadece. İnsan belini bükmeden işe gitmek için çabalıyor ama çözümü yok maalesef. Daha insani ihtiyaç olarak gezme tozma boyutuna girmedik bile.

@XEfe.Bey en iyisi 50CC motosiklet almak bu devirde. Bir ara fiyatları çok ucuzdu. Kolayca alıp neredeyse hiç yakıt masrafı yokmuş gibi binebilmiştim. Canım isterse tekrar alırım diye satmıştım 2 sene kadar önce. 2900 TL'ye aldığım motorun muadilleri olmuş 15-20000 TL. 10-11 ay binebilsek yine neyse ama iklim yüzünden 7-8 ay motora binebilen şanslı oluyor bu ülkede.

Maalesef abi ülkemizde her şey hayal oldu, en ucuz laptop bile 6000 TL insanın bu fiyatlar yüzünden morali kalmıyor. Reeder P13 ilk çıktığı 2019 yılında 900 liraydı şimdi 1700 lira falan A101'de yanına bir Plus eklemişler halbuki telefon aynı, cihazda 5 yıl önceki en kötü donanımlar vae taş devrinden kalma. Kusura bakma abi mesajına geç cevap verdim armut yerken çekirdekli yerine biraz sert ıssırdım dişim kırıldı zannettim ağrıdı😣

Maalesef abi ülkemizde her şey hayal oldu, en ucuz laptop bile 6000 TL insanın bu fiyatlar yüzünden morali kalmıyor. Reeder P13 ilk çıktığı 2019 yılında 900 liraydı şimdi 1700 lira falan A101'de yanına bir Plus eklemişler halbuki telefon aynı, cihazda 5 yıl önceki en kötü donanımlar vae taş devrinden kalma. Kusura bakma abi mesajına geç cevap verdim armut yerken çekirdekli yerine biraz sert ıssırdım dişim kırıldı zannettim ağrıdı😣
Geçmiş olsun.

2017'nin ağustos ayı, Ankara'dan İzmir'e 2.5 dizel ile yaktığım yakıt. Şimdi Ankara'nın il sınırına gideceği şüpheli.

Dosya Ekleri

• IMG_20170820_175320.jpg
    IMG_20170820_175320.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 34
Hocam gas gas gas! Diye bir şarkı vardı. Şu anda ben onu zam zam zam! Diye duyuyorum.

Geri
Yukarı