Benzin ve motorine zam geldi

Bence devletimiz daha iyi hizmet vermek için zamlıyor, bedava olacak değil ya bunlar. Devlet bedavaya mı hizmet versin, değil mi @ÖzkanK? Senin de düşüncelerini merak etmiyor değiliz.

Alkol ve sigara hariç diğer bütün ürünler de enflasyon oranı üstün de gelen zamlara karşıyım.

Lakin dolar ile aldığımız ve dışa bağımlı olduğumuz petrol doğalgaz veya bunlardan üretilen elektirik gibi ürünler de fiyatı biz belirleyemediğimiz için bu tarz ürünler de zamlar ve fiyatlar çok sıkıntılı.

Not: Üzülerek söylüyorum dolar düşmedikçe Ukrayna-Rusya savaşı bitmedikçe Varil Petrol fiyatları 100$ altına gelmedikçe benzin fiyatları düşmeyecek ne yazık ki.

Not: Üzülerek söylüyorum dolar düşmedikçe Ukrayna-Rusya savaşı bitmedikçe Varil Petrol fiyatları 100$ altına gelmedikçe benzin fiyatları düşmeyecek ne yazık ki.
Ben de üzülerek söylüyorum ki bu durumlardan önce de zam geliyordu. Bu durumlar da üstüne yağ sürdü, dış güçler hep ya.

Alkol ve sigara hariç diğer bütün ürünler de enflasyon oranı üstün de gelen zamlara karşıyım.

Lakin dolar ile aldığımız ve dışa bağımlı olduğumuz petrol doğal gaz veya bunlardan üretilen elektrik gibi ürünler de fiyatı biz belirleyemediğimiz için bu tarz ürünler de zamlar ve fiyatlar çok sıkıntılı.

Not: Üzülerek söylüyorum dolar düşmedikçe Ukrayna-Rusya savaşı bitmedikçe varil petrol fiyatları 100$ altına gelmedikçe benzin fiyatları düşmeyecek ne yazık ki.

Doların bu kadar yükselmeside senin savunduğun iktidarın suçu işte hani doları düşürdük diye ortalıkta dolaşıyolardı kur korumalı mevduat zamanı ne oldu tekrar aynı seviyeye yükseldi üzerine enflasyonu uçurdular adamların bir suçu yok ki seçmeni ne ki seçilen ne olsun.

Doların bu kadar yükselmeside senin savunduğun iktidarın suçu işte hani doları düşürdük diye ortalıkta dolaşıyolardı kur korumalı mevduat zamanı ne oldu tekrar aynı seviyeye yükseldi üzerine enflasyonu uçurdular adamların bir suçu yok ki seçmeni ne ki seçilen ne olsun.

Doğru ve haklı bir eleştiri.

Yanlız bu Suriye meselesi YPG-PYD-PKK meselesi orada devlet kurdurmama çabamız. Sürekli oraya operasyon. Yakın zaman da gene girecez deniyor doları gene zıplatacak bir hamle. Onun yanında ambargolar olsun yaptırımlar olsun. S400 için yediğimiz ambargolar olsun. Doğu Akdeniz'de gaz aradığımız için yediğimiz yaptırımlar olsun. Trump'un sizin ekonominizi bitirecem tehtidi olsun. Üstüne pandemi salgın kapanma derken. Doları tutamıyor artık hükümet. Doları tutayım dese enflasyonu tutamıyor faizi tutamıyor. Büyük bir sarmaldayız.

Buralardan geri adım da atamıyor bakalım ne olacak görecez önümüzde ki süreçte.

Doğru ve haklı bir eleştiri.

Yalnız bu Suriye meselesi ypg-pyd-pkk meselesi orada devlet kurdurmama çabamız. Sürekli oraya operasyon. Yakın zaman da gene gireceğiz deniyor doları gene zıplatacak bir hamle. Onun yanında ambargolar olsun yaptırımlar olsun. S400 için yediğimiz ambargolar olsun. Doğu Akdeniz'de gaz aradığımız için yediğimiz yaptırımlar olsun. Trump'un sizin ekonominizi bitireceğim tehtidi olsun. Üstüne pandemi salgın kapanma derken. Doları tutamıyor artık hükümet. Doları tutayım dese enflasyonu tutamıyor faizi tutamıyor. Büyük bir sarmaldayız.

Buralardan geri adım da atamıyor bakalım ne olacak göreceğiz önümüzde ki süreçte.

Hocam yapmayın Allah aşkına. Dünyanın ambargosunu yiyen Rusya'nın toparlanması 1 ay sürdü. İran'ın yediği ambargonun yanında bizimkiler devede kulak. Buna rağmen İran G20 de bizim yerimizi aldı ekonomisi şahlanan, 2023'te ilk 10 ekonomi arasına girecek olan Türkiye 21. sıraya geriledi. Pandemi diyosunuz sürekli sanki koca dünyada bir tek biz etkilendik niye fiyatlar Avrupa'da ABD'de bizimki kadar uçmadı. Suriye konusuda başlı başına fiyasko. İç savaş zamanı muhalifleri değil de Suriye yönetimini destekleseydik olaylar bu kadar büyümeyecekti. Sen gezi olaylarına terör olayı diyosun ama Suriye'de aynı amaçla eylem yapanlara dost diyosun. Bugün ypg o bölgede etkiliyse rezil dış siyasetin sonucu habur kapısını hatırlatırım sana.

Hocam yapmayın Allah aşkına. Dünyanın ambargosunu yiyen Rusya'nın toparlanması 1 ay sürdü. İran'ın yediği ambargonun yanında bizimkiler devede kulak.

Onların avantajı adamlar da petrol ve doğalgaz var. Üstüne Rusya'da maden ve yüzölçümü büyük olduğu için tahıl fazla.

Biz de petrol ve doğalgaz resmen yok. Bunlar olmayınca elektirikte pahalı oluyor. Akaryakıt ve elektirik pahalı olunca otomatikman her şey pahalı oluyor. Ulaşım nakliye depolama saklama aktarma her şey kelebek etkisi resmen. Petrol türevleri olmadığına gübre olmuyor. Gübre ithal olunca oda pahalı oluyor. Tarım ürünleri de zamlanıyor öyle olunca hepsi birbirini tetikliyor.

O yüzden ben Nükleet Santral sayımızın hızla arttırılması taraftarıyım. Üstüne gerek Doğu Akdeniz ve Karadeniz'de petrol doğalgaz araba çalışmalarını hızlandırmamız lazım.

Suriye konusuda başlı başına fiyasko. İç savaş zamanı muhalifleri değil de Suriye yönetimini destekleseydik olaylar bu kadar büyümeyecekti

Suriye'de bizim derdimiz ABD ile. Orada göstere göstere YPG'yi destekliyor ve devlet kurdurmaya çalışıyor. Yoksa Esad'ı takan yok düne kadar İŞİD ve DEAŞ ülkeyi elegeçirmişti. Rusya topyekün yardıma gelmese Esad diye biri yoktu zaten.

Sen gezi olaylarına terör olayı diyosun ama Suriye'de aynı amaçla eylem yapanlara dost diyosun

Ben gezi olaylarına terör olayı flan demiyorum. Ama o ilk hafta olan eylemler sonrası göstere göstere sağı solu yakan yıkan yağmalayan polislere taş atanları vatansever olarak görmüyorum. Yoksa herkes ilk başta barışçı eylem gözüyle gitti oralara.

Bugün ypg o bölgede etkiliyse rezil dış siyasetin sonucu habur kapısını hatırlatırım sana.

Alakasız ilişkilendirme.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı