Benzine tekrar zam

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İşletme Yönetimi
Daha dün akşam bir zam gelmişti. Bu geceden itibaren benzine 1.22 TL, motorine 1.49 TL zam geldi. Fiyatlar direkt olarak pompaya yansıyacak.
Daha dün gece zam gelmişti, haberini bu sabah verdim. Fakat tekrar bir zam olması sürpriz oldu piyasalar için. 24 saatte benzine 2.32 TL, motorine 2.53 TL zam gelmiş oldu.
Telegram vb. hızlı haber gruplarında otobüs bileti fiyatlarına zam yapılacağı belirtiliyor bu firmalarda çalışanlar tarafından. Nakliye ve lojistik sektörü de etkilenen bir alan olacak, Sürat Kargo da zaten işçi eylemleri olduğu haberleri vardı, firma işçi maaşlarını ve araç masrafları ve yakıtını karşılamak için kargo ücretlerine zam yapacağını belirtti.
İnternet içinde dağıtım ve hizmet bedellerine zam beklenmekte. Allah yar ve yardımcımız olsun. 3 günde elektrik, doğal gaz, benzin (petrol ürünleri) ve sanayi hizmetlerine ciddi zamlar geldi. Risk büyüyor. Geri dönüşü olmayan yola girildi zaten, böyle giderse rahatlama eşiği de geçilecek. Üniversitelerde hatırı sayılır ekonomist hocalar (benim hocalarım dahil) ekonomik iflastan bahsetmeye başlandığını söyledi aldıkları bilgiler doğrultusunda.

Kaynak; https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjUobzOtYz4AhXfRPEDHdBvDawQvOMEKAB6BAgIEAE&url=https://www.dunya.com/gundem/zam-yagmuru-benzin-ve-motorin-durdurulamiyor-haberi-659519&usg=AOvVaw3FRqZAUXM8TfrGEtsL9mD9

Dünkü yakıt zammı pompaya yansımadı.
Dün benzine 1.10 mazota 1.14 TL zam beklentisi vardı ama o zam uygulanmadı. Bugün benzine 1.22 mazota 1.49TL zam uygulandı bu zam yarından itibaren geçerli.

Halk aklını başına alıp protesto etmediği sürece silkmeye devam edecekler. Ekonomik iflas çoktan gerçekleşti. Sorun beyinsizler sürüsünün yapılanlara karşı hala destekçi tavır takınması. Kıçlarında don yok, mitinglerde bayraklarla Reis peygamberimiz diye geziyorlar. Hiçbir dünyada bu kadar fosil yaratık yoktur.

Ağlama emojisi getirsinler, ağlamaklı bir durum. Kesin mi haber?

Yeni konular

Geri
Yukarı