Beşiktaş-Galatasaray derbisi hakemin yanlış kararları düşünceleriniz?

Microsawyer

Decapat
Yer
İstanbul
Merhaba, öncelikle beşiktaşlıyım fakat hepsinden önce aileme saygı duyan bir kişi ve adalet duygusunu içimde barındıran biriyim. Futbol, Türk haklı kadar bilirim. Maçı 90 dakika izledim ve resmen Beşiktaş Jk'nın lugano, Pendik, Trabzon maçı ve dün oynana derbi de dahil ezilerek oynaması 90 dakika bana uygulanan bir işkence gibi geliyor. Öncelikle belirtmek isterim bu benim şahsi düşüncelerim ve okuduğum kurallar doğrultusunda gözlemimdir;

1) Mert'in yediği kırmızı kart değil sarı olmalı, destek el konumunda olan oyuncu kayarak topa gidiyor ve topun "ceza sahası dışında" ki konumundan dolayı kırmızı karta gidiyor. Kural da ihraç(kırmızı) değil ihtar(sarı) yazıyor. Bu sezon başı Fenerbahçe-Gaziantep maçında da yaşandı, penaltı verilmedi. Birçok örneği var.

2) ghezzal ve icardi pozisyonunda bana sorarsanız net penaltı, fakat unutmayın h. U. M galatasaraylıdır, fanatiktir.

3) Amir'in pozisyonunda aynısı geçmiş sezonlarda Vida'nın da başına gelmişti yine penaltı verildi ama çoğunlukla diğer pozisyonlarda bu pozisyonda çokça gördük ki kafadan seken top ceza sahası içinde bile olsa penaltı değeri kazanmıyor. TFF ve mhk yenilikler getirdi fakat bu kurallar pratikte yok.

4) Gedson'un dirseği net sarı ve pozisyon görmezden gelindi. H. U. M dirseği değil ondan sonra yaşanan pozisyona düdük çaldı. Maç sonuna doğru Masuaku'ya yapılana niye sarı kart verdin madem?

Acıtayson ya da Beşiktaş'a güzellemeler yapmayacağım, herkes görmek istediğini görüyor. Bu arada erden Timur pdfk tarafından incelemeye alındı, biz günlerdir diyoruz maçın hakemi niye değiştiriliyor? Yapay zeka ataması yapılıyor, harika bir seçim. Beşiktaş-Galatasaray maçında niçin manuel atama oluyor?

Galatasaray'ı dünki galibiyetinden dolayı tebrik ederim.

Not; tarafsız bir yorum yapmak istedim eksiklerim vardır, teknik konuşalım analiz yapalım. Holigan değilim, taraftarım.

Kırmızı kart verilmesinin sebebi pozisyonun bariz gol şansı olması ve Mert'in kendini büyüterek ve elini süpürerek topa doğru gitmesi. Bununla birlikte top yön değiştiriyor zaten. Mert kayarken top eline değil, el direkt topa doğru gidiyor. Kaldı ki bu pozisyona birçok hakem otoritesi penaltı demiş. Destek eli bu derece açık bir şekilde topa yönelmemeli.

Kırmızı kart verilmesinin sebebi pozisyonun bariz gol şansı olması ve Mert'in kendini büyüterek ve elini süpürerek topa doğru gitmesi. Bununla birlikte top yön değiştiriyor zaten. Mert kayarken top eline değil, el direkt topa doğru gidiyor. Kaldı ki bu pozisyona birçok hakem otoritesi penaltı demiş. Destek eli bu derece açık bir şekilde topa yönelmemeli.
Zaten top yön değiştirmese Icardi'nin direkt önüne düşecek ve Icardi'de %99 golü atcaktı.

Beşiktaşlıyım. Ama neyi konuşuyoruz ki daha? Ahmet Nur Çebi ve yönetimini konuşmamız gerek. Bu maçı ya da hakemleri değil.

1234.PNG

Fenerbahçeliyim, maç gayet adaletliydi. Açık konuşmak gerekirse Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray. Adamlar Şampiyonlar Ligi'nde 169 puan toplamış daha neyi tartışıyoruz ki? UEFA Kupası'nı saymıyorum bile. Ligde de en çok şampiyonluğu olan takım Galatasaray. Bir bizi üst üste koyup becermedikleri kalmış arkadaşlar. Fanboyluğu kenara bırakıp objektif olun.

Fenerbahçeliyim, maç gayet adaletliydi. Açık konuşmak gerekirse Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray. Adamlar şampiyonlar ligi'nde 169 puan toplamış daha neyi tartışıyoruz ki? UEFA kupası'nı saymıyorum bile. Ligde de en çok şampiyonluğu olan takım Galatasaray. Bir bizi üst üste koyup becermedikleri kalmış arkadaşlar. Fanboyluğu kenara bırakıp objektif olun.

O zaman seninle aynı maçı izlemedik, eğer Discord kullanıyorsan seninle maçı sıfırdan izleyelim eğer futbol bilgin varsa tüm hakem kararlarını değerlendirelim ve araştırıp yorumlayalım ne dersin? Objektifim ve başında da yazmışım "fanboyluk" yok taraftarım holigan değilim diye keşke yazının tamamını okusaydın. Fenerbahçe maçlarını da bu görüşle izliyorsan senin fikirlerini, gfb pek iyi karşılamayacaktır.

Vaktim seninle ''sıfırdan'' 90 dakika maç izleyecek kadar değersiz değil. Birazcık objektiflik olsa içinde gelip burada konu açmak yerine, yönetimin değişmesi için bir eylemde bulunurdun. Fenerbahçe'ye olan sevdam büyük ama karakterimden ödün verecek kadar değil. Fenerbahçe için canımı da verecek olsam, bu Galatasaray'ın en iyi ve başarılı kulüp olduğu gerçeğini değiştirmez. Hakem hataları yüzünden averajla şampiyonluk kazandınız, o konuyu açtığımda bilinçsizce saldırma ve aşağılama eyleminde bulunacağın için hiç girmiyorum. İyi sosyaller sana.

Geri
Yukarı