Beslenme programı önerisi

berkk_1

Centipat
Arkadaşlar selam, uzun bir konu olacak umarım cevap veren olur.

Ben 15 yaşındayım, boyum 188 ve kilom yaklaşık 76-77 civarında, yağ oranım %16-17 seviyelerinde. Hem kilo alıp, kas yapmak ve aynı zamanda yağ yakmak istiyorum. Kilo almak istememin sebebi kollarımın boyuma göre kısa kalması (32 cm) ve yağ yakmak istememin sebebi ise göbeğimin çıkması. Haftada 3 gün fullbody antrenman yapıyorum. İki tane beslenme programı buldum sizce hangisi bana uyar?

İsterseniz diğer vücut ölçümlerimi de yazabilirim.

Yapman çok zor yağ oranın birazdaha fazla olsaydı dediğin olurdu fakat o oranda istediklerin zor malesef.

Kilonx2 kadar protein alman lazım onun dışında yağ yakmak için kalori açığı vermen lazım.

Kilo almak içinde kalori fazlası alman lazım.

Yani dediğin imkansıza çıkıyor.

Yapman çok zor yağ oranın biraz daha fazla olsaydı dediğin olurdu fakat o oranda istediklerin zor maalesef.

Kilonx2 kadar protein alman lazım onun dışında yağ yakmak için kalori açığı vermen lazım.

Kilo almak içinde kalori fazlası alman lazım.

Yani dediğin imkansıza çıkıyor.

Hesapta yanlış var. Beslenmenin mantığı basit bir şekilde anlatayım.
Normal öğününü azaltırsan kilo kaybedersin.
Yeterli protein alıp, yağ ve şekerden "gerektiği" kadar uzak durursan yağı kaybedersin.
Gerektiği kadar diyorum sonuçta vücudun yağa da ihtiyacı bulunmakta. Şeker alımında da basit şeker yerine kompleks şeker tüketilmesi lazım.
Bi de bu dediklerimi uygulayıp antrenman yaparsan kas kazanırsın.

Kilo alamaz kalori açığı verirse yağ kaybetmenin tek yoluda kalori açığı.

Yani 3 isteğide aynı anda olmaz.
Kilo almasına gerekte yok zaten. Açıkçası hani çok istiyorsa 80-85 kilo seviyelerine çıkılabilir.
Sırayla yapmak lazım. Bir süre güzel beslenip hedef kilolara ulaşıldıktan sonra bahsettiğim şekilde beslenmeye geçerse istediği olur. Bahsettiğimiz muhabbete zaten fitness'da bulk adı veriliyor.

(Bulk went wrong)
1688059982141.png

Hesapta yanlış var. Beslenmenin mantığı basit bir şekilde anlatayım.
Normal öğününü azaltırsan kilo kaybedersin.
Yeterli protein alıp, yağ ve şekerden "gerektiği" kadar uzak durursan yağı kaybedersin.
Gerektiği kadar diyorum sonuçta vücudun yağa da ihtiyacı bulunmakta. Şeker alımında da basit şeker yerine kompleks şeker tüketilmesi lazım.
Bir de bu dediklerimi uygulayıp antrenman yaparsan kas kazanırsın.

Hocam ne yapacağımı madde madde yazarsan çok makbule geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı